60.3 F
Los Angeles
4 Haziran 2023
AnasayfaAlaturka Online23 Nisan’da İstiklâl Marşı okunan tek caminin imamı: Cumhuriyet bizim kırmızı çizgimizdir

23 Nisan’da İstiklâl Marşı okunan tek caminin imamı: Cumhuriyet bizim kırmızı çizgimizdir

23-nisan-cami

23 Nisan’da İstiklâl Marşı okunan tek caminin imamı: Cumhuriyet bizim kırmızı çizgimizdir

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlandığı 23 Nisan gecesi saat 21.00’de, Türkiye’deki 85 bin cami arasında İstiklal Marşı’nın okunduğu tek cami olan Kars’taki Işıklı Camii’nin İmamı Seyit Ahmet Erdem SÖZCÜ’ye konuştu.

Erdem, ‘’Cumhuriyetimiz, vatanımız, bayrağımız ve marşımız bizim kırmızı çizgimiz. Bugün camiler varsa, rahatça ibadet edilebiliyorsak bunu Ulu Önder Atatürk’e, onun ilke ve inkılaplarına, al bayrağımıza borçluyuz” dedi.

Kars merkezde bulunan ve Hacı Malik Muhammed Işıklı tarafından yaptırılan Caferi mezhebine ait caminin imamı Erdem, şunları söyledi:

*O gece konvoy Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Biz de o anda İstiklal Marşı’nı camimizden okutarak coşkuya ortak olmak istedik. Önceden planlanmış değildi.

85 BİN CAMİ O GECE SUSTU

23 Nisan akşamı saat 21.00’de Türkiye’de sadece Kars’taki Işıklı Cami’de İstiklâl Marşı okundu.

Asiltürk: İktidar camileri yasakladı

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın sağ kolu, İçişleri eski Bakanı Oğuzhan Asiltürk, corona virüsü salgını nedeniyle camilerin kapatılarak, Cuma namazının kılınmamasını eleştirdi.

Kararı Diyanet’in değil, iktidarın aldığını belirten Asiltürk, “İktidar emretti, Cuma’yı değil, camileri kapattı. Geçmişte de salgınlar oldu. Ancak İslami hiçbir şey ortadan kaldırılmadı.

Külliyede Diyanet İşleri Başkanı’nın nezaretinde cuma namazı kılmadılar mı? Demek ki yasak olan Cuma değil” dedi.

Sosyal medyada “Dünya hali ve Ramazan” adlı programa katılıp açıklamalarda bulunan Asiltürk, dünyanın üçüncü büyük savaşa doğru gittiğini de savundu ve ‘’Sonunda Rusya-ABD çatışacak” dedi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,548BeğenenlerBeğen
16,125TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın