56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündem24 yaşındaki Osman’ın kalbi 54 yaşındaki hastaya can oldu

24 yaşındaki Osman’ın kalbi 54 yaşındaki hastaya can oldu

Antalya’da, 5 yıl boyunca kalp yetmezliğiyle mücadele eden 54 yaşındaki Kerim Gökkurt’a, trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 24 yaşındaki Osman Başpınar’ın kalbi nakledildi.

Gökkurt, uzun süre kalp yetmezliği sorunu yaşadığını ve organ nakli için kayıt yaptırdığını belirtti. Kerim Gökkurt’un hayatı, Osman Başpınar’ın organlarını bağışlayan ailesinin kararıyla değişti. Genç adamın kalbi, Antalya’ya getirilerek başarılı bir nakil operasyonu gerçekleştirildi.

‘TEKRAR HAYATA DÖNDÜM’

Kerim Gökkurt, yeni kalbiyle tekrar hayata döndüğünü belirterek, bağışçı aileye minnettarlığını ifade etti. Gökkurt, aynı fedakarlığı oğullarından da beklediğini vurguladı.

Prof. Dr. Ömer Bayezid, nakil operasyonunun başarılı geçtiğini ve hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Türkiye’de yaklaşık 1500 hasta kalp nakli beklerken, organ bağışının azaldığını belirten Bayezid, insanların organ bağışı konusunda bilinçlenmesi gerektiğini ifade etti. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,107BeğenenlerBeğen
16,080TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın