55.2 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündem9 milyonluk gezi

9 milyonluk gezi

Kamu kurumları tasarruf genelgesini hiçe sayıyor. AKP’li Bursa Yıldırım Belediyesi de, 8 milyon 988 bin TL’ye İstanbul gezisi düzenliyor. Geziye 5 bin lise son sınıf öğrencisi ve 2 bin belediye personeli katılacak. Belediye yönetimi gezinin amacını “Milli şuuru pekiştirmek, tarihsel bilinci artırmak” olarak açıkladı. İstanbul gezisi için 160 ayrı sefer yapılacak. Gezide Ayasofya Cami, Sultanahmet Cami, Edirnekapı Şehitliği, Mehmet Akif Ersoy’un kabri, Eyüp Sultan Cami, Rami Millet Kütüphanesi, 15 Temmuz müzesi, Nakkaştepe Millet Bahçesi, Çamlıca Camii ziyaret edilecek. Konuklar 4 yıldız ve üzeri otellerde konaklayacak.

AKP’Lİ ŞİRKETE GİTTİ

Tasarruf genelgesiyle belediyelerin hediye vermesi de yasaklanmasına rağmen, gezide katılımcılara bez çanta içerisinde kupa bardak, seramik Yeşil Türbe veya Cumalıkızık figürlü anahtarlık, uçlu kalem seti, limon kolonyası hediye edilecek. Belediyenin 1 Eylül’de düzenlediği ihale 8 milyon 988 bin TL’ye Bilir Turizm ve Danışmanlık Şirketi’ne gitti. 21 Eylül’de sözleşme imzalandı. Bilir Şirketinin sahibi olan Ali Bilir, AKP Beykoz İlçe Başkan Yardımcılığı ve Beykoz Belediye Meclis Üyeliği yapmıştı. Şirket, 200 milyon lira değerinde çok sayıda ihale aldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,040TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın