67.9 F
Los Angeles
9 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaBaşkan Trump'a Rus Oligark Uyarısı

Başkan Trump’a Rus Oligark Uyarısı

Demokratlardan Başkan Donald Trump’a Rus oligark Oleg Deripaska hakkında uyarı geldi ve “Bu kişiye ve şirketlerine uygulanan yaptırımı kaldırma” denildi.

ABD yaptırım listesindeki Rus oligark Oleg Deripaska

ABD yaptırım listesindeki Rus oligark Oleg Deripaska

Oleg Deripaska Rusya’nın alüminyum devi şirketi Rusal ve otomotiv holdingi GAZ Group’un çoğunluk hisselerini elinde bulunduruyor.

Dış İlişkiler Komisyonu üyesi New Jersey Senatörü Bob Menendez, Hazine Bakanlığı’na yazdığı mektupla Deripaska ve şirketlerine yönelik yaptırımın kaldırılmasına Kongre’nin şiddetle muhalefet edeceğini belirtti.

Menendez mektupta, “Hazine Bakanlığı’nın, bu listeden çıkarma girişimi, yönetimin Rusya’ya yaptırım uygulama konusundaki ciddiyetine yönelik algılımızı şekillendirecektir” dedi.

Hazine Bakanlığı konuya ilişkin henüz bir yorum yapmadı.

ABD hükümeti aralarında, 2016 yılındaki başkanlık seçimlerine müdahale de dahil olmak üzere Deripaska’nın işlediği bireysel suçlar dolayısıyla kendisi ve şirketlerine yaptırım uygulanmasına Nisan ayında karar vermişti. Deripaska’nın bireysel suçları arasında, rüşvet, gasp, adam öldürme ve organize suçlar sayılıyor.

Deripaska’ysa bugüne dek hakkındaki tüm suçlamaları reddetti.

Yaptırımların hemen uygulamaya geçmesi gerekiyordu ancak Rusal şirketinden gelen başvuru sonrası ABD Hazine Bakanlığı şirkete Deripaska’yla ilişkisini kesmesi için son olarak Ekim ayına kadar süre tanımıştı. Süre daha önce de üç kez uzatıldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,523BeğenenlerBeğen
16,118TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın