64.1 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemCHP’li Özel: Bir devri kapatıp, bir devri açabiliriz

CHP’li Özel: Bir devri kapatıp, bir devri açabiliriz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Burdur kent merkezinde Şeker Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslendi. “Bu pazar gelince ne olacak? Emeklilerin yüzü gülüyor. Neden gülüyor biliyor musunuz?” diyen Özel, şöyle konuştu:

EMEKLİLERE SESLENDİ

*Adayları var. Emekli Kemal aday. Pazar günü emekliler sandığa gidecek. Bu pazar artık dört aday yok. İki isim, iki resim. Birini seçeceğiz. Emekliler sandığa gidecekler ve bir karar verecekler. Kemal Bey ‘bayram ikramiyesi’ dedi, ‘ben de yaparım’ dedi. 2018’de 1000 lira verdi.

*2019’da, 2020’de 1000, 2021’de kaç para oldu? 1100 lira oldu. 2022’de seçim geliyor diye utandı, 2000 lira oldu. Kemal Bey ne diyor; ‘Bir asgari ücret düzeyinde emekli ikramiyesi’ diyor.

*Ramazan için 8 bin 500, bir tane de kurban için 17 bin, Tayyip Bey verdi 2000. Alacak 15 bin. Bu pazar emekliler sandığa gidecek. Kemal Kılıçdaroğlu’na mührü basacak. Devletin mührünü Tayyip Bey’den alıp Kemal Bey’e verecek.

“21 YILDIR VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI”

*Kemal Bey ilk imzayı atıp altına mührü basacak, emekliler 15 bin lirayı çekecek. Tayyip Bey o mührü beşli çete için, zenginler için, şirketler için, vergi afları için vurdu.

*Emekli Kemal de bir sefer olsun, emekliler için vursun. 21 yıldır AK Parti verdiği bir sözü tutmuyor.

*Dediler ki; ’21 yıl önce ÖTV’siz, KDV’siz mazot vereceğiz’. Verdiler mi? Verdiler ama size vermediler.

*Gemilere, yatlara, kotralara. Pazar günü bir devri kapatıp bir devri açabilirsiniz. Pazar günü Cumhurbaşkanı değişirse, Kemal Kılıçdaroğlu gelirse bakan evlatlarının devri bitecek, vatan evlatlarının devri başlayacak. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,541BeğenenlerBeğen
16,121TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın