61.4 F
Los Angeles
9 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemCHP’li Süllü: Kadınların kazanılmış hakları pazarlık konusu yapılıyor

CHP’li Süllü: Kadınların kazanılmış hakları pazarlık konusu yapılıyor

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun CHP’li üyeleriyle birlikte Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “seçimi kaybedeceğini anlayarak kadın hakları üzerinden oy devşirme derdine düştüğünü” savundu.

“NEFRET SÖYLEMİ KULLANMAKTAN HİÇ ÇEKİNMEDİLER”

Kadınların politik malzeme yapılmaya çalışıldığını iddia eden Süllü, “AKP, iktidarda bulunduğu 21 yıllık süreçte kendi tabanını bir arada tutmak için kadın hakları, kadın bedeni, kadın giyimi üzerinden ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı anlayışla çoğu zaman da nefret söylemini kullanmaktan hiçbir zaman çekinmedi.” ifadelerini kullandı.

“AKP’nin kadınların kazanılmış haklarını pazarlık konusu yaptığını” ileri süren Süllü, “Seçimi kaybedeceklerini anlayınca kadınların kazanımı diye savundukları 6284’ten vazgeçmekte hiçbir sakınca görmediler.” görüşünü paylaştı.

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin de düzenlediği basın toplantısında, Hatay’da belediyelerin kurduğu çadırların kaldırılarak yerine AFAD çadırlarının kurulmaya çalışıldığını iddia etti.

Bu uygulamanın sebebini öğrenmek için Hatay’da yetkili valiyi aradığını “Daha güvenli çadırlar vereceğiz” yanıtını aldığını belirten Şahin, “Bugüne kadar bu çadırları neden vermediniz?” diye sorduğunu aktardı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,525BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın