73.7 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemCHP’li vekil: Genel Başkanımızın başkanlığını tartışmaya açmayacağız

CHP’li vekil: Genel Başkanımızın başkanlığını tartışmaya açmayacağız

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçim sonuçlarıyla ilgili parti binasında değerlendirmelerde bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da bir başarı hikayesi yazdıklarını kaydetti.

“GENEL BAŞKANIMIZ O YAŞINA RAĞMEN MÜTHİŞ BİR PERFORMANS GÖSTERDİ”

Seçim sürecinde yoğun emeklerler harcayan il örgütüne teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP’li vekil Gürsel Erol, “Elazığ’da bir başarı hikâyesi yazdık. Tabi ki her seçimin sonuçları farklı değerlendirilebilir, farklı algılanabilir ama Elazığ’da örgütümüzün birliği beraberliği, oluşturduğu güçten kaynaklı, Elazığ’da da Türkiye genelinde de rekor kırarak hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığında sayın genel başkanımızın oyunu artırmasıyla ilgili bir hikaye yazdık. Bundan sonra da bu sürecin takipçisi olarak çalışmalarımızı daha hızlandıracağız, daha fazla çalışacağız.

Cumhuriyet tarihimizin seçimleri bir demokratik kültür ve gelenektir, her seçimin kendine göre bir kazananı kaybedeni mutlaka vardır. Ama sonuç itibariyle milletin iradesi neyse o iradeye sahip çıkmak, tanımak, saygı duymak hepimizin vatandaş olarak sorumluluklardan birisidir. Bu seçim döneminde en fazla çalışan, emek veren, koşturan, yorulan sayın genel başkanımızdır. İnanılmaz bir performansla çalıştı. Türkiye’de yaşanan sorunların çözümüyle ilgili ürettiği politikalar, söylemler, mitingler, geziler inanılmaz bir kampanyaydı. Biz bile bu yaşımızda 60-70 günlük kampanyada çoğu zaman serumlarla ayakta durduk. Ama genel başkanımız o yaşına rağmen müthiş bir performans gösterdi” diye konuştu.

“GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDA YER ALACAĞIZ”

‘Alınan sonuca baktığımız zaman gelecekle ilgili çok da umutsuzluğa gerek yok’ diyen Erol, “Önce şunu ifade etmek istiyorum. Genel başkanımı kutluyorum. Sonuç itibariyle elinden gelen tüm gayreti iyi niyetle ve inanılmaz bir performansla çalışmayla götürdü. O çalışmanın neticesinde de seçimi kazansaydı Türkiye daha özgürlükçü, hak, hukuk, adaletin daha kurumsal olarak işlediği  bir ülke yaratacaktı.  Biz genel başkanımızın genel başkanlığını asla tartışmaya açmayacağız. Genel başkanımızın yanında yer alacağız. Genel başkanımıza destek olacağız.

Parti içerisinde bir kargaşanın, bir endişenin  yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Çünkü biz genel başkanımızın bu işteki samimiyetine, iyi niyetine, çalışkanlığına Elazığ örgütü olarak tamdır. İnşallah yeni dönemde kurumların, kanunların geçerli olduğu, 85 milyon yurttaşımızın yurttaşlık hakkının eşit olduğu, insanların ayrıştırılmadığı, devletin liyakatle yönetildiği bir dönem olarak yaşarız” ifadelerini kullandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın