59.5 F
Los Angeles
9 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaCohen: ‘Trump Ailemi Tehdit Etti’

Cohen: ‘Trump Ailemi Tehdit Etti’

Başkan Donald Trump’ın eski avukatı Michael Cohen, Kongre’de 7 Şubat’ta ifade vermeyi planladığı oturumu erteledi. Cohen’in danışmanı ertelemenin nedeninin Trump tarafından ailesine yapıldığını öne sürdüğü tehditler olduğunu söyledi.

Cohen’e medya stratejisi konusunda danışmanlık yapan Lanny Davis, Cohen’in devlet harcamalarını denetleyen Temsilciler Meclisi Denetim ve Reform Komisyonu’ndaki

ifadesini “Başkan Trump tarafından ailesine yöneltilen tehditler” nedeniyle ileri bir tarihe ertelemeye karar verdiğini bildirdi.

Lanny Davis, erteleme kararının Cohen’in avukatının tavsiyesiyle alındığını çünkü Cohen’in hala özel savcı Robert Mueller’ın Rusya soruşturmasında işbirliği yaptığını da söyledi.

Demokratlar’ın çoğunluğu oluşturduğu Komisyon, 2016 başkanlık seçimi sırasında Cohen’in Başkan Donald Trump’la ilişkisi olduğunu iddia eden kadınlara sus payı ödediği iddialarını soruşturuyor.

Trump bu kadınlarla ilişkisi olduğu iddialarını reddediyor.

Cohen, 2016 başkanlık kampanyası sırasında Trump’ın Rusya’daki bir iş projesi konusunda Kongre’ye yalan söylediğini de itiraf etmişti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,525BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın