70.6 F
Los Angeles
2 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerGündemDamada ballı bir ihale daha!

Damada ballı bir ihale daha!

Türkiye’yi yıkan 6 Şubat depremlerinin ardından deprem konutlarının adresi AKP’li isimler olmaya devam ediyor.

Daha önce Adıyaman’da deprem konutları ihalesini 2 milyar 811 milyon TL’ye TOKİ Eski Başkan Yardımcısı ve AKP’li Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’in damadı Mücahit Hamza Ekşi’nin şirketi AHES İnşaat almıştı.

MAHALLEYİ O YAPIYOR: AHES İnşaat, Türkiye’yi yıkan depremin ardından Adıyaman İli Merkez İlçesi Örenli Mahallesi’nin inşaatlarını da üstlenmişti.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 8 Mayıs 2023’te ihaleye çıkarak Kahramanmaraş 18. etap kırsal 801 deprem konutu ile 235 ahır yaptıracağını duyurdu. İhaleye iki firma geçerli teklif sundu. Aynı şirket ihaleyi Milenyum Şirketi ortaklığı ile yapacak, konutların bedeli 2 milyar 468 milyon 500 bin TL. olacak.

5 MİLYON TL BAĞIŞLAMIŞLARDI

Mehmet Özçelik

AHES İnşaat firmasının kurucusu AKP’li Mehmet Özçelik’in damadı Mücahit Hamza Ekşi. Özçelik kızı Büşra Özçelik, Mücahit Hamza Ekşi ile 2017’de dünya evine girmişti.

Mücahit Hamza Ekşi

Mücahit Hamza Ekşi aynı zamanda Eski İstanbul Kızılay İl Başkanı ve AKP’den milletvekili aday adayı Kadem Ekşi’nin kurucusu olduğu Ekşioğlu Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi. Ekşi’nin babası Süleyman Ekşi Türkiye Tek Yürek kampanyasına 5 milyon TL bağışlamıştı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,192BeğenenlerBeğen
15,999TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın