70.2 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Mercedes’ten inecek mi?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Mercedes’ten inecek mi?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Siyonizm’i destekleyen firmaların ürünlerinin boykot edilmesi, zulüm ve zalimle her yönüyle mücadele edilmesi, büyük öneme sahiptir” diyerek boykot çağrısı yaptı. CHP Hatay eski Milletvekili Serkan Topal, “Mercedes, İsrail’e 1 milyon Euro bağışlıyor. Diyanet’in garajında 4 adet Mercedes var, Erbaş da Mercedes’i boykot edecek mi?” diye sordu.

Erbaş İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının ardından, “Diyanet ve Diyanet Vakfı olarak aldığımız karar doğrultusunda tüm tesis ve işletmelerimizde İsrail’in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyecek. Boykotun kararlı ve devamlı bir şekilde sürdürülmesinin, zulüm ve zalimle her yönüyle mücadele edilmesi için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyor, tüm kardeşlerimizi toplumsal duyarlılığa destek olmaya davet ediyorum” çağrısı yaptı.

4 ADET MERCEDES İLE TOPLAM 51 ARAÇ

Merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan otomobil üreticisi Mercedes Benz’in CEO’su Ola Kaellenius, İsrail’e 1 milyon euroluk yardım yapma kararlarını açıklamıştı. Yüksek bütçesi ve harcamalarıyla gündemden düşmeyen Diyanet’in garajında da 3’ü binek biri de VIP minibüs olmak üzere 4 adet Mercedes ile toplam 51 araç bulunuyor. Erbaş’a geçen mayıs ayında da TOGG hediye edilmişti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,103BeğenenlerBeğen
16,195TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın