77.3 F
Los Angeles
24 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemDüşen helikopterden acı haber

Düşen helikopterden acı haber

Geçtiğimiz Cumartesi günü, Menderes ilçesi Keler Mahallesi’nde meydana gelen orman yangınına müdahale etmek amacıyla hava ve karadan kurtarma operasyonları başlatıldı.

Hava şartlarının kötüleşmesiyle birlikte hava araçları yerini geri görüşlü helikoptere bıraktı. Ancak saat 23.53 civarında, içinde 3 Kırgızistan vatandaşı ve Türk mürettebat Mehmet Akif Tutuk’un da bulunduğu toplam 4 kişilik bir helikopterle iletişim kesildi.

Helikopterin, su doldurmak için Tahtalı Barajı havzasına gittiği ve burada düştüğü tespit edildi.

Kırgızistanlı mürettebatlardan Erkinbek İsabekov, kendi çabalarıyla kurtulup hastaneye kaldırıldı.

Helikopterin enkazını ve mürettebatını bulmak için arama kurtarma operasyonları hemen başlatıldı. Ekipler, helikopterin yaklaşık 12 metre derinlikte çamura saplandığını belirledi.

Balonlar yardımıyla helikopter sudan çıkarılmaya çalışıldı ve sonunda kurtarıldı. Dün yapılan çalışmalarda, Kırgızistan vatandaşları Oleg Agayev ve İanshanlo Lamzar’ın cansız bedenlerine ulaşıldı.

Türk mürettebat Mehmet Akif Tutuk’un cesedine ulaşmak için dalış ekiplerinin yanı sıra sensörlü dronlarla da havza tarandı, ancak ne yazık ki Tutuk’a ulaşılamadı.

Gece boyunca ara verilen çalışmalara sabahın aydınlanmasıyla birlikte yeniden başlandı.

ARAMA ÇALIŞMALARI SONLANDIRILDI

İzmir Valiliği, bugün yaptığı açıklamada Mehmet Akif Tutuk’un cansız bedenine ulaşıldığını duyurdu.

Mehmet Akif Tutuk

Açıklamada şunlar belirtildi:

-Menderes ilçesi Keler Mahallesi’nde Tahtalı Barajı’na düşen yangın söndürme helikopterinde görevli personeli arama kurtarma çalışmalarında 19.09.2023 tarihinde saat 06.50 itibarıyla son kişi olan Türk mürettebatın cansız bedenine de ulaşılmış, böylece baraj gölündeki 3 mürettebatın tamamının cesedine ulaşılmıştır.

-Arama çalışmaları sona erdirilmiştir. Cenazeler, otopsi işlemleri için Menderes Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,009TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,656TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın