67.9 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemErtürk’ün mücadelesi ve hayatı ölümsüzleşti

Ertürk’ün mücadelesi ve hayatı ölümsüzleşti

Ertürk 5 yıldır kansere karşı verdiği mücadeleyi kaybetmişti. Ölümünün birinci yılında arkadaşları Ertürk’ü anmak ve mücadelesini ölümsüzleştirmek için biraraya gelerek belgesel hazırladı.

Belgeseli gazeteci Nevin Bilgin yazdı, arkadaşı gazeteci-yazar İbrahim Gündüz seslendirdi. Montajını Ayşe Gültekin’in Gazeteciler Cemiyeti Stüdyoları’nda yaptığı belgeselde SÖZCÜ Medya Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk ve yazarımız Emin Çölaşan’ın yanısıra çok sayıda gazeteci, ailesi, yakınları ve dostları konuştu.

Ali Ekber Ertürk, SÖZCÜ’de önemli haberlere imza atmış ve çok sayıda ödül almıştı.

Belgeselde bestesini Selim Atakan’ın yaptığı Mamak Türküsü, Ertürk’ün Ankara Cebeci’deki üniversite yılları ile yaşamının büyük bölümünü geçirdiği Mamak’a atıf olarak kullanıldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,130BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın