57.6 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Doktora Öğrencileriyle Los Angeles’ta Buluşuyor

13 Eylül 2011 @ 8:00 PM - 10:30 PM

Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Asyalı Los Angeles bölgesinde yerleşik doktora öğrencileri ile 13 Eylül 2011 tarihinde bir toplantı yapacaktır. Bu toplantıda Kayseri’de yeni kurulmakta olan Abdullah Gül Üniversitesi ile ilgili tanıtım yapılacak ve bilgi alışverişinde bulunulacaktır. Başkonsolos Yardımcısı Arif Çelik Bey de toplantıda hazır bulunacaktır.

Prof. Dr. Musa Asyalı’nın Özgeçmişi

Musa Asyalı 1969’da Ankara’da doğdu. 1986’da Ankara Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans derecesini 1990’da Bilkent Üniversitesi, Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden aldı. 1990-1992 yılları arasında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1998’de University of Southern California’da (Los Angeles, ABD) Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nde doktorasını tamamladı ve Ege Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yardımcı doçent olarak göreve başladı. 2000’de aynı bölümde doçent ünvanını aldı. 2001-2005 yılları arasında King Faisal Specialist Hospital & Research Center’da (Riyad, Suudi Arabistan) Biyoistatistik Bölümü’nde araştırmacı olarak çalıştı. 2005’de Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde göreve başladı, aynı bölümde 2006’da profesör ünvanını aldı ve bölüm başkanı oldu. Şubat 2008’de Erciyes Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’ne kurucu Başkan olarak atandı. Temmuz 2009’da Zirve Üniversitesi Mühendislik Fakültesine kurucu Dekan olarak atandı. Aralık 2010’da Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi kurucu Rektörü olarak atandı.

Prof. Dr. Asyalı’nın uluslararası hakemli dergilerde 30’a yakın makalesi vardır. Bu yayınlar 2010 itibariyle 200’den fazla atıf almıştır. Prof. Dr. Asyalı ve arkadaşları 2008 yılında “Image Processing with MATLAB: Applications in Medicine and Biology” başlıklı İngilizce bir ders kitabı yayımlamışlardır. Prof. Dr. Asyalı yaklaşık 10 farklı bilimsel dergi için hakemlik yapmaktadır ve Current Bioinformatics (Bentham Science Publisher) ve Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences (TÜBİTAK) dergilerinin yayın kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Asyalı’nın aldığı bazı ödüller:

Etki faktörü 8 olan bir dergide yaptığı yayınla, King Faisal Specialist Hospital & Research Center tarafından verilen yılın bilim adamı ödülü (Şubat 2005).

The 2nd International Biometric Society Conference of the Eastern Mediterranean Region sırasında verilen, Prof. Laurence Freedman genç araştırmacı destek ödülü, (Ocak 2003).

University of Southern California, Center for Excellence in Teaching tarafından düzenlenen Öğretimde Yenilikçi Projeler Yarışmasında “Development of an Interactive Software Tool for Teaching Nerve Cell Physiology” isimli projeyle birincilik ödülü (Haziran 1993).

Facebook Event Page 
Toplantının yeri daha sonra açıklanacaktır.

USC, Taper Hall of Humanitiies, Room 208
3501 TROUSDALE PARKWAY
Los Angeles, California

Detaylar

Tarih:
13 Eylül 2011
Saat:
8:00 PM - 10:30 PM
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , , , ,

Mekan

USC, Taper Hall of Humanitiies 208
3501 TROUSDALE PARKWAY
Los Angeles, CA United States
+ Google Haritalar
Phone
(310) 220-4924

Amerika Türk Etkinlik Takvimi

Amerika’da Türk Dernekleri tarafından düzenlenen butun konserler, sergiler, toplantılar, aktiviteler, etkinlikler sadece Alaturka Online Etkinlik Takviminde.

Yaşadığınız Eyaleti seçerek, çevrenizde düzenlenen Türk Etkinliklerinden kolayca haberdar olabilirsiniz.

Arizona California | Colorado District of Columbia | Florida | Georgia Illinois | Maryland Massachusetts Michigan Nevada New Jersey New York North Carolina Ohio Texas Virginia Washington Wisconsin

Etkinlik Takvimimizde etkinliğinizi görmek istiyorsanız bize alaturka@alaturkaonline.com ‘dan ulaşın.