64.1 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaAlaturka SporHüseyin Eroğlu: Sisteme bağlı kaldı, başarıya ulaştık

Hüseyin Eroğlu: Sisteme bağlı kaldı, başarıya ulaştık

Eroğlu, “Mezunlarımız, Öğrencilerimizle Buluşuyor” etkinliği çerçevesinde Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde başarı hikayesini anlatırken, gençlerin sorularını da içtenlikle yanıtladı. “Başarının tek sırrı var; çalışmak” vurgusu yapan Eroğlu, “Ege Üniversitesi BESYO’da okurken, bir yandan da futbol oynamaya devam ettim. Bizim dönemimizde hem futbolcu hem üniversite öğrenci olan fazla isim yoktu. Bunu birlikte sürdürebilenler de çok başarılı oldu” dedi.

Sözleşme yenilediği Yılport Samsunspor’un yeni sezonda dinamik, tempolu ve taraftarıyla daha güçlü bir takım olacağının altını çizen Eroğlu, “Şampiyonluk için gerekli tüm bileşenleri hatasız bir şekilde bir araya getirerek kupayı kazandık. Yeni sezonda Süper Lig’de de tüm adımlarımızı doğru atarak, futbol şehri olan Samsun’u en iyi şekilde temsil edeceğiz. Tempolu, dinamik ve taraftarınla daha da güçlü bir Yılport Samsunspor’un sözünü veriyorum. Başkanımız Yüksel Yıldırım, İcra Kurulu’muz ve teknik ekipteki arkadaşlarımla beraber bunu başaracak kadroyu oluşturmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

HEDEF ŞART
“Hedefi olmayan yelkenliye rüzgar yardım edemez” diyen Hüseyin Eroğlu, “Bu sezon yola çıkarken hedefimizi şampiyonluk olarak belirlerken, futbolcu gelişimini de ön plana aldık. Neredeyse aynı kadroyla haftalar öncesinde şampiyonluğu garantiledik. Teknik direktörlük, farklılıkları yönetme sanatıdır. GETS adını verdiğimiz gelişim-takım mühendisliği-sistem sayesinde tüm farklılıkları yönettik, oyuncu gelişimini sağladık, sistemimize bağlı kaldık ve sonuçta da başarıya ulaştık” şeklinde konuştu.

1999 MEZUNU
Hüseyin Eroğlu, 1999 yılında mezun olduğu Ege Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşmanın kendisine büyük mutluluk verdiğini de ifade ederek, “Üniversitesi yaşamı, insana farklı bakış açıları kazandırıyor. Burada öğrendiğiniz her bilgiyi, iş yaşamınıza nasıl aktarabileceğiniz planlarını şimdiden yapmalısınız. Burası, bir pilotun el kitabı gibi, çok değerli. Yaşamda tıkandığınız anda çıkış yolu için bu sıralardaki bilgilere dönmeniz gerekir. Çünkü bilim size her zaman doğru yolu gösterecektir” yorumu yaptı. Eroğlu, etkinlik sonunda Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a Yılport Samsunspor forması hediye ederken, Budak da kendisine plaket takdim etti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,541BeğenenlerBeğen
16,121TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın