77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaİlkem Şahin TABA Başkanı

İlkem Şahin TABA Başkanı

Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA) Ankara Şube Başkanlığı’na yeniden İş Holding CEO’su İlkem Şahin seçildi. TABA Ankara Şubesi Yönetim Kurulu da İlkem Şahin’in yanısıra, Greg Pepin (Boeing), Ali Tunç Kemaloğlu (ALKE İnşaat), Kaan Ünver (Metro Group), Mehmet Gürol Gür (Philiph Morris) gibi isimlerden oluştu. Üçüncü kez başkanlığa seçildiği Genel Kurul’un ardından bir teşekkür konuşması yapan Şahin, Türk-Amerikan ilişkilerinin en üst düzeyde olduğunu belirterek, şimdiye kadar olduğu gibi yeni dönemde de, olumlu yönde atılan her adımın ikili ilişkilere önemli katkıları olacağını söyledi. Şahin, Türk-Amerikan İşadamları Derneği Ankara Şubesi olarak her türlü görevi layıkıyla yerine getirmeyi kendilerine misyon edindiklerini ifade etti.

Yatırım için çalışıyor
1987 yılında kurulan TABA, Türk-Amerikan ticari ve ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi, Türkiye’ye Amerikan yatırımının çekilmesi için çalışmalar yürütüyor. Dernek, Washington’da bulunan Amerikan Ticaret Odaları Birlikleri ile işbirliği yaparak Türkiye ile ortak projeler geliştirilmesi için de çalışmalar yürütüyor.(Hurriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın