60.5 F
Los Angeles
29 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerGündemİmamoğlu’ndan 28 Mayıs mesajı

İmamoğlu’ndan 28 Mayıs mesajı

Engelliler Haftası Spor Etkinlikleri kapsamında İBB Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Pendik Çamlık Spor Tesisleri’nde düzenlenen spor şölenine katıldı.

Çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan İmamoğlu, şölen kapsamında düzenlenen basketbol maçının hava  atışını yaptı.

İmamoğlu konuşmasında “Halden anlarsak birbirimize destek oluruz.  İnsanların birbirine sevgiyle, anlayışla yaklaşması, kurumların saygı ve özenle çalışması gerekiyor. Avrupa’nın en büyük kentini hep birlikte aynı şehri eşit ve adaletli bir biçimde paylaşabileceğiz. Hepimiz bu hayatın tadını dolu dolu çıkaracağız. Engelli bireylere sağlanan imkanların düzeyi, ilerlemenin, gelişmişliğin, çağdaşlığın en önemli göstergelerinden biridir. Engelli bireylerin mutlu olmadığı bir toplumda, herkesin mutluluğu eksiktir, yarımdır. Onların o güzel gülüşlerini, enerjilerini hissetmek  herkese yaşama sevinci verir” dedi.

“28 MAYIS’TAN SONRA TÜM TÜRKİYE’YE KAZANDIRACAĞIZ”

İmamoğlu şöyle devam etti:

*Biz hep bu duyguyla çalışıyoruz. Bölgesel İstihdam Ofislerimiz engelli hemşerilerimizin işe yerleştirilmelerini sağladığında, Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezimizi açtığımızda içimizi kaplayan mutluluğun tarifi yok.

*Eğitimden sağlığa, ulaşımdan istihdama, sanattan spora her alanda sizlerin hayat kalitesini yükseltmek, yeni olanaklar ve fırsatlar sunmak için canla başla çalışıyoruz.

*Elbette, çok daha fazlasını başarmamız gerekiyor. Bunun için güçlü bir işbirliğine ihtiyaç var. Bu ülkede yaklaşık 6 milyon engelli yurttaşımız yaşıyor.

*Aileleriyle birlikte 20 milyonu buluyorlar. Bu değerli yurttaşlarımız, kendi dertlerinin yanı sıra bir de resmi kurumların çıkardığı sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyor.

*Kurumsal zorlukları ve kurumsal farkındalıkların eksikliklerini biliyoruz. İstanbul’da özenli ve özel çalışmalar yürütüyoruz. Bu özenli ve özel çalışmaları inşallah  28 Mayıs’tan sonra sizlerin desteği ile tüm Türkiye’ye hep birlikte kazandıracağız.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,510BeğenenlerBeğen
16,143TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın