56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemKabine sonrası Erdoğan’dan kritik açıklamalar

Kabine sonrası Erdoğan’dan kritik açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Beştepe’de gerçekleştirilen toplantı sonrası kameralar karşına geçen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

*Türkiye Yüzyılı’nın inşası için verdiğimiz mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz.

*Merhum Gaspıralı İsmail Bey’in ‘Dilde, fikirde işte birlik” idealine adım adım yaklaşıyoruz. Geçen sene KKTC’nin anayasal ismiyle teşkilata gözlemci üye olması tarihi adımdı.

*Kıbrıs Türkü kardeşlerimize uygulanan tecridin kırılması yanında Türk dünyasının Kıbrıs halkına desteğini ortaya koymuştuk. KKTC’deki kardeşlerimizin 15 Kasım Cumhuriyet Bayramını tekrar tebrik ediyorum.

ERMENİSTAN’A ÇAĞRI

*Kıbrıs Türklerini ambargolarla yolundan döndürmeye çalışanların Kafkasya’da yeni oyunlar peşinde olduğunu görüyoruz.

*Kimi Batılı güçler bölgemizde yeni bir dönemin başladığını hala idrak edemiyor. Gerçekleşmesi mümkün olmayan ham hayalleri körükleyerek Ermenileri istismar ettiler, kullandılar, güvensizliğe mahkum ettiler.

*Bu gerçeğin de Ermenistan’ın görüp kabullenmesi gerekiyor. Batılı ülkeler tarafından gönderilen hiçbir silah ve mühimmat kalıcı barış ortamının sağlayacağı huzurun yerini tutamaz.

*Ermenilerin barış fırsatını farklı hülyalara kapılarak boşa harcamamak en büyük temennimizdir.

*Buradan bir kez daha Ermenistan’a Azerbaycan’ın uzattığı dostluk elini tutması çağrısında bulunuyoruz.

TOGG AÇIKLAMASI

*TOGG şimdiye kadar 12 bine yakın teslimat yaptı. Üretim bandından inen ve teslim edilen araç sayısı günden güne artıyor. Bu yarışa nasıl isabetli bir zamanda dahil olduğumuz daha iyi anlaşılacaktır.

İSRAİL’E TEPKİ

*İsrail, suyunu, yakıtını, iletişimini keserek insanları öldürmüyor, umutlarını da kırıyor.

*Gazze’de 7 Ekimden beri bir vahşet, gaddarlık yaşanıyor. Gazze’de hizmet veren tüm hastaneler İsrail tarafından yıkıldı. Hastanelerde yaşanan vahşeti hepimiz gördük.

*Netanyahu, İsrail halkı nezdinde yitirdiği itibarını hastaneleri ve ibadethaneleri bombalayarak yeniden kazanmaya çalışıyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,107BeğenenlerBeğen
16,080TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın