67.6 F
Los Angeles
29 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerGündemKamuya torpille adam yerleştirmede çığır açıldı

Kamuya torpille adam yerleştirmede çığır açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Kapadokya Alan Başkanlığı, kuruma kadrolu olarak avukat, mühendis, mimar, iç denetçi, teknisyen, büro görevlisi gibi unvanlarda çok sayıda personel almak için ‘sözlü sınav’ açtı. Ancak sözlüde jürinin karşısına çıkacak adayların bir bölümünden Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan en az 70 puan ve üzerinde başarı sağlamış olması istenirken bir bölümünden KPSS şartı aranmadı. Üstelik KPSS puanı ile sözlüye katılacaklar en az 4 rakiple yarıştırılacak ve sadece 1’i kabul edilecek. KPSS puanı olmayanlar ise rakipsiz adrese teslim şeklinde jürinin karşısına çıkacak. Başkanlık ilanda, KPSS puan şartı olmaksızın personel alma işlemini Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliğinin 8’inci maddesinin 3’üncü fıkrası ile 7’nci fıkrasına göre yapacağı bilgisini verdi. Bu yönetmeliğe göre kuruma alınacak başkan yardımcıları, 1’inci hukuk müşaviri, grup başkanı ile iç denetçilerde KPSS puan şartı aranmıyor. 7’nci fıkraya göre de kuruma alınacak uzman personelin yarısı kadar da KPSS’siz personel alımı yapılıyor. 2019’da çıkarılan yönetmelikle torpille işe alımın önü çok önceden açılmış. Sınava başvuru 7 Nisan 2023 tarihine kadar devam edecek ve sözlü sınav ilerleyen günlerde ayrıca ilan edilecek.

AYNI İŞ, FARKLI KOŞUL

Başkanlık aynı anda 2 avukatı işe alacak. Ancak bu iki kadrodan birine KPSS’den en az 70 puan alıp mülakatta başarılı olanlar, diğerine KPSS puanı olmaksızın direkt mülakatta başarılı olanlar alınacak. KPSS şartlı avukatlar 10 yıl deneyimli olsalar dahi mülakatta en iyi 4 rakibiyle yarışacak. KPSS şartı aranmayan 5 yıl deneyimli şanslı 1 avukat ise doğrudan mülakata katılıp işe başlayacak. Aynı koşullar sınav açılan 2 mühendis için de geçerli olacak.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,505BeğenenlerBeğen
16,140TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın