55.2 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemKardeşlerinin FETÖ bağı genel merkezden kopardı

Kardeşlerinin FETÖ bağı genel merkezden kopardı

AKP Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’e, iki kardeşinin FETÖ bağlantısı ortaya çıkınca genel merkezde yeni bir görev verilmedi. Gider, en son Medya ve Tanıtım Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

AKP Medya Tanıtım Başkanı Hamza Dağ, yardımcılarını Selman Özboyacı, Mehmet Şahin, Tülay Kaynarca, Melek Şimşek, Emri Cemil Ayvalı, Ömer Arvas, Yasin Bölükbaşı ve Osman Ağzıkara olarak belirledi. Kongreden önce Dağ’ın yardımcısı olan milletvekilleri yeniden görevlendirildi. Listeden sadece Gider’in ismi çizildi. Gider’le ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet gittiği ve ‘listeye koymayın’ talimatı verildiği öğrenildi.

SÖZCÜ, Gider’in kardeşleri hakkındaki FETÖ soruşturmasını, 16 Ağustos 2023’te haber yapmıştı. Gider’in kardeşi Aydın Gider, 1. Sınıf emniyet müdürü iken ‘silahlı terör örgütü yönetme ve üye olma’ iddiasıyla KHK ile meslekten çıkarılmış ve Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 9 Haziran 2021’de gözaltına alınmıştı.

Kız kardeş Nazife U.’nun da Çanakkale’de FETÖ yapılanması içinde olduğu ve Bank Asya’ya Gülen’in talimatından sonra 5 bin 196 lira yatırdığı tespit edilmişti. Ayhan Gider’in FETÖ’den cezaevinde yatan eski bir AKP’li yöneticiyi cezaevinden çıkar çıkmaz ziyaret etmesi de Meclis gündemine taşınmıştı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,106BeğenenlerBeğen
16,086TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın