61.1 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemKılıçdaroğlu: Bu kez daha emin, daha kararlıyız

Kılıçdaroğlu: Bu kez daha emin, daha kararlıyız

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından ‘Vatan borcu’ başlıklı yeni bir video paylaştı. Videoda, Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turu için yurt dışında oy kullanacak Türk vatandaşlarına seslenen Kılıçdaroğlu, “Bu kez daha emin, daha kararlıyız” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, ‘Vatan borcu’ başlıklı videoda, Cumhurbaşkanı seçimleri için yurt dışında oy kullanacak Türk vatandaşlarına seslendi, vaatlerini sıraladı.

“SEÇİMDEN ÖTE BİR REFERANDUM”

Kılıçdaroğlu, videoda şunları söyledi:

* “Yarın yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız güzel ülkemizin geleceği için bir kez daha sandık başına gidecek. Gurbette olan, sıla hasreti çeken soydaşlarımız, vatandaşlarımız dünyanın neresinde olursanız olun bu seçimde sandığa gitmek bir vatan borcudur.

* Çünkü bu mesele artık bir seçimden öte bir referandumdur. Bir önceki referandumun ardından neler yaşadığımızı gördünüz. Bu sefer ki ise ülkemiz için son çıkıştır. Sandığa gelin, etrafınızdakileri de sandığa getirin. Vatanınız için oy verin. Öyle içi boş çağrı da değil bu. Sorunlarınızı, çözümlerini de iyi biliyorum.

“BU KEZ DAHA EMİN, DAHA KARARLIYIZ”

* TBMM’de güçlü varlık gösterebilmeniz için yurt dışı seçim çevresi oluşturacağız. Türkiye’de emekli olup başka bir ülkede çalışırken size uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını ve emekli aylıklarınızın iyileştirilmesini sağlayacağız.

* Sizi yok sayarak hayata geçirilen Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması’nın uygulanmasında yaşanabilecek mağduriyetleri gidereceğiz. Yurt dışında kullandığınız otomobilin Türkiye’de kalış sürelerini uzatacağız. Fahiş uçak bileti fiyatlarını makul seviyelere çekeceğiz.

* Şüpheniz olmasın bu kez daha emin, daha kararlıyız. Unutmayın 28 Mayıs’ta oylarınızı korumak üzere 1 milyon kişi sandık başında olacağız.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın