65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemLimandaki vinç kazası ucuz atlatıldı ama iddialar vahim

Limandaki vinç kazası ucuz atlatıldı ama iddialar vahim

İstanbul Zeytinburnu Limanı’nda (Zeyport) bulunan bir bot acentesi firmasında, 22 Ekim 2022 tarihinde, gemilere götürülmek üzere limandan bota kumanya yüklemesi sırasında vinç kırıldı. Kırılan parça, bota kumanya yükleyen personelin üzerine doğru düşerken, olayda şans eseri hayatını kaybeden ya da yaralanan olmadı.

KAYNAK YAPIP BOYADILAR

Vincin tersaneye götürüldüğü ve kırılan yerine kaynak yapılıp, üzerinin boyandığı iddia edildi. Olaydan önce de vincin çatlak olduğu, personelin yöneticilerini birçok kez uyardığı, ancak dikkate alınmadığı öne sürüldü.

CİMER’E DİLEKÇE YAZDI

Olay tarihinde şirkette çalışan ve kazayı yaralanmadan atlatan bir işçi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayette bulundu. CİMER’e yazdığı dilekçede, Zeytinburnu Limanı’nda (Zeyport) 22 Ekim 2022 tarihinde iş kazası meydana geldiği belirtilerek, “O günden beri gizlenen ve saklanan bir olay. Botun vinci çatlak olmasına rağmen bu şekilde çalıştırmaya devam ettiler ve sonuç olarak vinç kırılıyor. Çok sayıda kişi ölümden dönüyor. Zeyport Limanı’nda sürekli çok sayıda yaralanmalı iş kazaları oluyor” ifadelerine yer verdi.

KIRILAN VİNCİN HALEN KULLANILDIĞI İDDİASI

SÖZCÜ’ye konuşan işçi, “Gemiye götürülmek üzere limandan bota kumanya ikmali yapıldığı sırada, çatlak olan vinç, paleti kaldırırken kırıldı. Personelin yanına düştü. Aylardır o vincin çatlak olduğunu söyledik ve uyardık. Çatlak bir vinçle çalışılmaya devam edildi. Vinç tersaneye gitti ve geri geldi. Kırılan yere kaynak yapılıp boyandı. Yetkililer limana geldiğinde ofiste oturuyor. ‘Kontrol edildi’ şeklinde evrak düzenliyorlar” dedi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın