56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemMansur Yavaş: 30 milyonun sağlığıyla oynanıyor

Mansur Yavaş: 30 milyonun sağlığıyla oynanıyor

Gazetecilerle birlikte atıksu tesisini ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’yle ilgili uyarıda bulundu. 30 milyonun sağlığıyla oynandığını vurgulayan Yavaş şu ifadeleri kullandı;

“30 MİLYON İNSANIN SAĞLIĞIYLA OYNANIYOR”

*Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmasına rağmen proje bazlı kredi talepleri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde önce reddedildi, sonra da veto üzerine ertelendi.

*Belediye yönetimi, Mansur Yavaş’ı engelemek adına 30 milyon insanın sağlığı ile oynuyor. Ankara Çayı dâhil Sakarya’dan sulama yapan on binlerce insan bu suyu kullanıyor.

“İSTANBUL’A KADAR ULAŞIYOR”

*Arıtılan ve arıtılamayan Ankara’nın atık suyu Ankara Çayı’na karışıyor. Oradan Sakarya Nehri’ne ve İstanbul Ömerli Barajı’na gidiyor.

Sincan, Yenikent ve Polatlı halkı Ankara Çayı’ndan sulama yapıyor. Buralarda yetişen sebzeler de Ankara ve civar illere gönderiliyor.

*Belediye Meclisi’nden kapasite artırılması için 536 milyon lira kredi kararı çıktı ama halen hiçbir işlem yapılmadı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,107BeğenenlerBeğen
16,080TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın