66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemÖrnek validen biri bakan diğeri İstanbul Valisi oldu

Örnek validen biri bakan diğeri İstanbul Valisi oldu

SÖZCÜ, “DEVLETİN VALİSİ BÖYLE OLMALI” DİYE YAZDI, İKİSİ DE TERFİ ETTİ

Yaptıkları icraatlarla hem toplumun hem de siyasilerin takdirini toplayan iki eski Gaziantep Valisi’nin devlet kademelerindeki yükselişi sürüyor. 2021 yılında Gaziantep Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Ümmü Gülsüm Kız Yurdu’nda kalan çok sayıda öğrenci, yemeklerinin kalitesiz, porsiyonlarının küçük, fiyatlarının çok yüksek olduğu gerekçesiyle pencerelerden “Yurtta Açız” sloganları attı. Öğrenciler, “Porsiyon küçük, fiyatlar büyük. Elinizi vicdanınıza koyun, sabredemiyoruz. Yarı tok yarı aç gezmek istemiyoruz” diye tepkilerini dile getirdi. Bu isyan SÖZCÜ’de “Yurttan Açız feryadı” manşetiyle haberleşti.

SÖZCÜ’YE BÖYLE MANŞET OLMUŞLARDI

SİZ BİZE EMANETSİNİZ

Aynı gün Gaziantep Valisi Davut Gül, öğrencilerin çekinmeden sorunlarını anlatabilmeleri için hiçbir görevliyi yanına almadan yurda gitti. Onlarla akşam yemeği yiyen Vali Gül, temsilcilerinden sorunları dinledikten sonra, “Sizler, ailelerinizden uzak, bize onların emanetisiniz. Devletimizin size tanıdığı imkanların takipçisi olmayacağız. İnşallah aynı sorunu bir daha yaşamayacaksınız” sözü verdi. Gül’ün bu ziyaretinden sonra öğrencilerden aynı doğrultuda şikayet duyulmadı.

Aynı gün, eski Gaziantep Valisi olan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise megakentteki kağıt toplayıcılarını makamında ağırlayarak sorunlarını dinledi. Onlarla hatıra fotoğrafı da çektiren ve sosyal medya hesabından yayınlayan Yerlikaya’ya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu teşekkür ederek, “Fakirin, fukaranın yanında olan bürokratlarımızın başımızın üstünde yeri var” açıklamasını yaptı. Halef-selef valilerden Ali Yerlikaya yeni kabinede İçişleri Bakanı olarak yer aldı. Ondan boşalan İstanbul Valiliği görevine ise Davut Gül atandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın