59.5 F
Los Angeles
9 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemOsmaniye’de gösteri ve yürüyüşlere 15 gün yasak

Osmaniye’de gösteri ve yürüyüşlere 15 gün yasak

Osmaniye Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem felaketiyle ilgili bölücü ve marjinal görüşe müzahir kişiler tarafından devletin ve hükümetin arama-kurtarma, enkaz kaldırma çalışmalarında yetersiz kaldığı iddiasıyla İstanbul’da 26 Şubat’ta provokatif eylemler gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında ülke genelinde PKK/KCK, DHKP/C, MLKP görüşlerine müzahir kişiler, gruplar ve oluşumlar tarafından provokatif eylemler düzenlenmesinin beklendiği kaydedildi. Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Bu çerçevede kadın örgütlenmeleri, PKK, KCK, DHKP/C, MLKP bölücü sol marjinal görüşe müzahir şahıslar, gruplar ve oluşumların gerçekleştirebileceği provokatif eylemlerin ilimiz sınırları içerisinde mülki idare amirliklerince izin verilenler hariç olmak üzere, huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, kamu esenliğinin sağlanması, milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği, cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi ve müessif olayların yaşanmaması amacıyla; miting, açık yer toplantıları ile her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni, pankart/afiş asma, bildiri dağıtma ve benzeri etkinliklerin ilimiz genelinde 17 Mart günü saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle yasaklanmış, ayrıca provokatif amaçlı yukarıda belirtilen bölücü/sol marjinal görüşe müzahir grup ve oluşumların diğer illerden ilimize gelen üyelerinin ilimize girişlerine müsaade edilmeyecektir.”  (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,525BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın