67.6 F
Los Angeles
29 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerGündemProf. Dr. Naci Görür’den deprem açıklaması

Prof. Dr. Naci Görür’den deprem açıklaması

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından “Ülkeyi depreme hazırlamanın ön koşulu” başlıklı bir açıklama yaptı.

“HATALARDAN DERS ÇIKARMALIYIZ”

Görür, ülkeyi depreme hazırlamanın ve deprem dirençli kentler oluşturmanın ön koşulunun geçmiş depremlerden ders çıkartmak olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

* Onun için Maraş-Gaziantep depremleri ile yönetim (yerel ve merkezi) ve millet olarak yüzleşmek şarttır. Depremde hedef hiç veya minimum can kaybı vermektir.

* Bu depremlerde bu kadar kaybı neden, nasıl, nerede, neyi eksik yaptığımız veya yapmadığımız için verdiğimizi araştırmak, bulmak, muhasebe etmek ve üzerimize düşen sorumluluğu kabul etmek zorundayız.

* Bunu yapmadan, bu anlayış ve bilince ulaşmadan kentlerimizi deprem dirençli yapamayız. Çünkü hatalarından ders çıkarmayan bir anlayış bunu başaramaz.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,505BeğenenlerBeğen
16,140TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın