60.3 F
Los Angeles
4 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündem“Refakatçisi olmayan çocuklarla ilgili soru işaretleri büyüyor”

“Refakatçisi olmayan çocuklarla ilgili soru işaretleri büyüyor”

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, refakatçisi olmayan depremzede çocuklarla ilgili iddialara yönelik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

* 6 Şubatta gerçekleşen ilk depremden bu yana, günlerdir refakatsiz çocukların akıbetini ve kayıp çocukları konuşuyoruz. Deprem bölgesinde refakatsiz çocuk bulanların mutlaka Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ulaşmaları çağrısını bizzat yaptım. Ancak maalesef bu süreçte soru işaretleri giderek büyüyor.

* Depremzede çocuklarla ilgili farklı haberler ve suç duyurusuna da konu olan olaylar duyuyoruz. Bunları sorduğumuzda bakanlık yalanlıyor. Bazı depremzede çocukların İstanbul’da bir villada bir dernekle ilişkili kişi tarafından himayeye alındığına dair haberler üzerine bakanlık, çocukların annelerinin yanlarında olduğunu, bir şey yapamayacaklarını açıkladı.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer

* İl Müftüsü çocukların annelerinin başka yerde kaldığını, çocuklar 12 yaşından büyük oldukları için anneleriyle kalamadıklarını söylüyor. Bu yapının üyeleri arasındaki mesajlaşmalarda da depremzede çocukların İl Müftüsü tarafından yönlendirildiği görülüyor.

* Bakanlık depremzede çocukların akıbetiyle ilgili gelişmeler basında yer almadan haber alamayacak mı? Depremzede aileleri ayırmadan, onları birtakım yapıların eline bırakmadan bir yöntem bulunamıyor mu? Yapılan incelemede kayıtlı 45 çocuktan 9’unun okulda olduğu ifade edildi. Kalan 36 çocuk niye okullarında değil?

* Vatandaş bu yapılara mecbur bırakılıyor. Bu yapıların güçlenmesinin ülkemize neye mal olduğunu yakın süreçte yaşayarak gördük. Hala akıllanılmamış olunduğunu üzülerek takip ediyoruz.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,549BeğenenlerBeğen
16,125TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,679TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın