64.3 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerTürkiyeRomeo ve Juliet sezonu kapadı - ANTALYA

Romeo ve Juliet sezonu kapadı – ANTALYA

Romeo ve Juliet sezonu kapadı – ANTALYA

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Shakespeare’in aynı adlı eserinden uyarlanan “Romeo ve Juliet” balesini bu sezon son kez izleyiciyle buluşturdu.

Rus klasik müzik bestecisi Çaykovski’nin İngiliz şair, oyun yazarı William Shakespeare’in aynı adlı eserinden bestelediği ve müzik düzenlemesi Tolga Taviş’e ait eserin libretto ve koreografisi Volkan Ersoy ve Armağan Davran tarafından hazırlandı.

Eserde orkestrayı Tolga Taviş yönetti. Gerek librettonun ele alınışı gerek müzikal düzenlemesindeki başarılı yapısı gerekse de koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip “Romeo ve Juliet”in kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, dekor tasarımı Çağda Çitkaya ve ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlandı.

Romeo ve Juliet (6)

Shakespeare ve Çaykovski gibi iki önemli sanatçının buluşmasının eşsiz bir örneği olan eserde “Juliet” rolünü İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Burcu Olguner, “Romeo”yı Tolga Burçak, “Mercutio”‘yu Umut Çaltekin, “Tybalt”ı Yiğit Erhan, “Lady Capulet”i Selin Berkmen ve “Lord Capulet”i Cenk Şahinalp canlandırdı.

Seyirciler sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,137BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın