62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerGündem‘Şahin alacak halimiz yok ya…’ diyen AKP’li başkan tekrar aday olmak istiyor

‘Şahin alacak halimiz yok ya…’ diyen AKP’li başkan tekrar aday olmak istiyor

Elazığ’da AKP’li Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrardan aday olmak istediğini açıkladı. Yılmaz, kamuda tasarruf önlemleri genelgelerine karşın 600 bin TL değerinde 2016 model Audi marka makam aracı aldığı ortaya çıkması sonucu dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

“ŞAHİN ALACAK HALİMİZ YOK YA…” DEMİŞTİ

AKP’li Başkan Yılmaz, aldığı lüks araçla ilgili daha önce SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

* “1 buçuk milyona sıfır Audi marka araç da alabilirdim. Paramız var belediyemizin 33 milyon geliri var, şu an kasamızda 10 milyon paramız var. İstesem 1 buçuk milyona araba da alırdım. Devleti neden zarara sokalım 66 binde olan bir araç aldık. Ortada lüks bir araba yok. Cumhurbaşkanımızın tasarruf tedbirleriyle ilgili yapmış olduğu uyarı lüks araçlar almayın uyarısında bulunuyor.

* Biz de bu uyarıya uyarak bu aracı aldık gidip Şahin alacak halimiz yok ya… Ben 4 aydır arabamı satmışım 4 aydır bir arabada kiralamadım kendime ve bu aracı da satın aldım. Birçok belediye başkanı 7 bin TL, 10 bin TL vererek araç kiralıyor ama ben kiralamadım. 4 ay arkadaşlarımın araçlarına binip geziyordum. Hangi belediye başkanı bunu yapar kaldı ki benim bütçem de var.”

“PARTİMİZ BİZİ UYGUN GÖRÜRSE EN GÜZEL HİZMETİ YAPARIZ”

2024 yılında yapılacak seçimlerde partisinin de uygun görmesi halinde yeniden aday olmak istediğini belirten AKP’li Yılmaz, Kanal23’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

* “Şu ana kadar hiç kimsenin kalbini kırmadım. Ben vatandaştan memnunum vatandaşta benden memnun. Oy verenler de memnun vermeyenler de memnun. Çünkü ben yüzde 60 oyla geldim, 5 sene yaptım, bu sefer inşallah yüzde 70-80 düşünüyorum. O oyla da seçiliriz inşallah, partimiz de bizi uygun görürse aday gösterirse. Ben aday olmaya meraklı değilim, bazıları ‘biz aday olalım nasıl olursa’ diye…

* Nasibimizde hayırlısı neyse Allah onu yapsın. Partimiz de bizi uygun görürse partimiz de biliyor en güzel hizmeti yaparız. Hizmet için varız yoksa hiç önemli değil. Belediye Başkanı olmuşum olmamışım benim için asla önemli değil, asla böyle bir şey düşünmüyorum. Ticaretle uğraşıyoruz, Allah’a çok şükür işimiz de var, partimiz bizi uygun görürse Yurtbaşı’ya hizmet yaparız düşüncemiz bu başka bir şey olmaz.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın