62.3 F
Los Angeles
23 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemSamsun’da baraj kapakları açıldı, dere yataklarındaki evlerin boşaltılması istendi

Samsun’da baraj kapakları açıldı, dere yataklarındaki evlerin boşaltılması istendi


Samsun’da sağanak yağmurun etkisini sürdürmesi üzerine özellikle ilçelerde vatandaşların tedbirli olmaları ve önlemlerini almaları istendi. 19 Mayıs ilçesinde de aşırı yağışlar nedeniyle köy yollarında heyelanlar oldu. Derelerde su seviyesi arttı. İlçede bulunan 19 Mayıs Barajı da tam kapasite dolunca, kapaklarını açarak su salmaya başladı.

“DERE YATAKLARINDAKİ EVLERİ TERK EDİN”

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, sosyal medya hesabından üst üste paylaşımlar yaparak ilçe halkını uyardı. Belediye ekiplerinin sahada olduğunu belirten Topaloğlu, şu uyarılarda bulundu:

* “Yoğun yağışlar nedeniyle 19 Mayıs Barajımız tamamen dolmuş ve sadece üst savaktan saniyede yaklaşık 600 metreküp su akmaktadır. Harici bir tahliye yapılmamaktadır. Takiplerimiz devam etmektedir.

* Tüm iş makinelerimiz ve ilçemizde özel sektörde bulunan iş makineleri belediyemiz bünyesinde çalışmaya devam etmektedir. Özellikle köprü ağızlarının tıkanmaması için yoğun çaba sarf ediyoruz.

* Vatandaşlarımızın dikkatli olması ve dere yatağında bulunan yerleşim yerlerinin boşaltılmasını önemle rica ediyoruz.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,103BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,656TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın