59.8 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemSarıgül: ‘Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını en doğal olarak karşılarız’

Sarıgül: ‘Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını en doğal olarak karşılarız’

Bir gazetecinin, “Altılı masa aday açıklamadı ancak Kemal Kılıçdaroğlu ‘Ben Kemal, geliyorum’ diyerek çalışmalara başladı. Bu sizce altılı masanın bir adaylık sinyali mi? Altılı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu mu” sorusu üzerine Sarıgül, bu konunun çok uzadığını vurgulayarak, “Heyecan zayıfladı. Altılı masanın, bir an önce adayını çıkarıp kamuoyu ile buluşturması lazım. Türkiye Değişim Partisine göre de o masada cumhurbaşkanlığı adaylığına hakkaniyet, adalet ve vefa duygusu varsa, Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını en doğal olarak karşılarız.” diye konuştu.

Devleti yönetmeye talip genel başkanların ve yönetenlerin, siyasetin seviyesini, kalitesini ve yapılış şeklini biraz daha yukarıya çekmesi gerektiğini dile getiren Sarıgül, “Öyle bir konuşma yapmalıyız ki onun ağırlığı, kalitesi olmalı. Siyasetin bir ciddiyeti olması lazım. Yani iktidarın da muhalefetin de seçim dönemine girerken, oy almak isterken, siyasetin kalitesini, yapılış şeklini aşağı düşürmemesi lazım.” ifadesini kullandı.

Sarıgül, “Milyonlarca insanın beklediği EYT düzenlemesi hakkında ne düşüyorsunuz” sorusuna ise “Tam olarak bakmamız lazım. Binlerce yurttaşımızın umutlarını sıkıntıya sokmamamız lazım. Özellikle staj yaparken müracaat edenlerin stajlarının geriye dönük sayılması lazım.” yanıtını verdi. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın