61.1 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemSarıgül’den Sinan Oğan açıklaması: Hayretler içindeyim

Sarıgül’den Sinan Oğan açıklaması: Hayretler içindeyim

Türkiye Değişim Partisi(TDP) Genel Başkanı ve CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Erzincan’da milletvekili mazbatasını aldıktan sonra Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci turda seçimi kazanması için yollara düştü. Erzincan’da kazandığı seçim başarısı sonraısı il il gezen Sarıgül bugün Mardin’in Derik ilçesinde seçmenlerle buluştu.

“KILIÇDAROĞLU, DEVLETİN HESABINI KİTABINI TOPLAR, İKİ YAKAMIZ BİR ARAYA GELİR”

Deriklilere, “Bu mesele siyaset meselesi değil, Erdoğan-Kılıçdaroğlu meselesi de değil, bu mesele memleket meselesi” diye seslenen Sarıgül, Kılıçdaroğlu’na destek isteyerk şunları söyledi:

* “Ülkemizi bir kişi tek başına mı yönetsin, yoksa cumhurbaşkanı, başbakan, meclis bir arada mı yönetsin? Buna karar vereceğiz. Türkiye 5 yıldır, bir kişi tarafından tek başına yönetiliyor. Sayın Erdoğan’a verdik yetkiyi, Sayın Erdoğan ‘her şeyi ben bilirim’ dedi. ‘Ben yaptım oldu’ dedi. Ekonomiyi ehil ellere vermedi. Merkez Bankası’nın işine karıştı. Piyasalarla zıtlaştı.

* Son 5 senede işsizlik, yoksulluk, pahalılık, geçim sıkıntısı arttı. Tek adam yönetim, devam ederse dolar 30 lirayı geçer, ekmek 10 lira olur. Türkiye’yi parlamenter sisteme geçirecek olan Sayın Kılıçdaroğlu’dur. Kemal Kılıçdaroğlu, devletin hesabını kitabını toplar, iki yakamız bir araya gelir. Devlette israf ve masraf çok arttı. Gelirimiz giderimizi karşılayamıyor. Kılıçdaroğlu mütevazıdır. İsrafa son verir, gösteriş yapmaz. Devletteki lüks araçları, uçakları satar.”

“BENİ BU AKŞAM ŞAŞIRTTI, HAYRETLER İÇİNDEYİM”

Mustafa Sarıgül, ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Ogan’ın, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararıyla ilgili de  değerlendirmelerde bulundu. Sarıgül, “Sinan Oğan’ı tanırım ama büyük bir şaşkınlık ve endişe içerisindeyim. İnanıyorum ki vatandaşlarımızın vicadını şahısların kaprisinin önüne geceçektir. Sayın Sinan Oğan’ın Atatürk milliyetçisi olduğunu biliyorum ama bugün verdiği kararı, gerçekten büyük bir hayretle ve büyük bir şaşkınlıkla izliyorum. Gerekçeleri inandırıcı değil. ‘Ülke iyi yönetilmiyor ama ne yapalım istikrar bozulmasın’ Böyle şey olur mu? Yanlışta ısrar olmaz. Kötü giden istikrar değildir. Ama toplumsal vicdan Kılıçdaroğlu’ndan yanadır. Haklı olan Kılıçdaroğlu’dur. Haklıyız kazanacağız” diye konuştu.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın