64 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemSeçim broşürü dağıtan CHP’liye Cumhurbaşkanı’na hakaretten gözaltı

Seçim broşürü dağıtan CHP’liye Cumhurbaşkanı’na hakaretten gözaltı

Cumhurbaşkanlığı 2’nci tur seçimine sayılı gün kala partiler çalışmalarını sürdürüyor. Seçim süreci boyunca iktidarın çeşitli provokatif çalışmalarına göz yumulurken muhalefetin yaptığı seçim çalışmaları ise engelleniyor.

BROŞÜR DAĞITAN CHP’LİLER HAKKINDA SORUŞTURMA

Niğde’de Cumhurbaşkanlığı 2’nci tur seçim çalışmaları kapsamında broşür dağıtan CHP’lilere şikayet üzerine soruşturma açıldı. Üzerinde Cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafları ve “Bebek katili Öcalan’ın mektubunu okutan diyorsan”, “PKK tarafından öldürülmeye çalışılan” şeklinde ifadeler yer alan broşürler hakkında CHP’li bir kişi Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla gözaltına alındı.

“SUÇ UNSURU DEĞİL”

Duruma tepki gösteren CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, şunları söyledi:

* “Dün akşam bu broşürleri arkadaşlarımız duvarlara astı diye bugün savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş, bir arkadaşımıza gözaltı yapılmış.  Arkadaşımız şu an güvenlik şube tarafından hastaneye götürülüyor. Sonra emniyette ifadesi alınıp, savcılığa sevk edilecek.

* Görüşmelerimiz neticesinde Cumhurbaşkanına hakaretten tutulacağı söyleniyor. Bu bir suç unsuru değildir. Bu olay Türkiye’de gerçekleşmiştir. Bu yapılanı şiddetle kınıyorum. Hiçbir baskı bizleri yıldıramayacak.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın