77.3 F
Los Angeles
24 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemSene 2023! Her gün aynı eziyeti çekiyorlar

Sene 2023! Her gün aynı eziyeti çekiyorlar

Erciş merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan 250 haneli Bucakönü Mahallesi’nde yaşayan insanlar, GSM operatörlerinin şebekelerinin zayıf olmasından dolayı, telefon görüşmelerini ve internet kullanımını yapabilmek için yaklaşık 1 kilometrelik bir yolu tırmanarak Akbaş Tepesi’nin zirvesine ulaşıyorlar.

Hastalarını kontrol etmek, acil durumlar için iletişim kurmak veya öğrencilerin ders çalışabilmek için internete erişmek isteyenler, bu uzun yolculuğu göze almak zorundalar.

Mahallenin 33 yıldır muhtarlığını yapan Rıfat Dursun, yerel yetkililere şebeke sorunlarını çözmeleri konusunda başvuruda bulunduklarını ancak yanıt alamadıklarını ifade etti.

Dursun, “Mahallemiz iki tepe arasında çukur bir bölgede bulunduğu için telefon ve internet sinyalleri buraya ulaşmıyor. Bu nedenle iletişim için yaklaşık bir kilometrelik tırmanışı göze almak zorundayız. Sadece biz yetişkinler değil, aynı zamanda eğitim alan çocuklarımız da derslerini çalışmak veya iletişim kurmak için bizimle birlikte bu çabaya katılıyorlar. Daha önce, köyümüze bir baz istasyonu kurulması talebiyle yerel yetkililere başvuruda bulundum, ancak maalesef bir yanıt alamadım. Yetkililerden talebimiz, köyümüze bir an önce bir baz istasyonu kurmalarıdır” dedi. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,009TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,656TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın