59.6 F
Los Angeles
2 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemSinan Oğan’dan Soylu’ya: Darbe girişimiyse, senin ne işin var seçimde?

Sinan Oğan’dan Soylu’ya: Darbe girişimiyse, senin ne işin var seçimde?

Sinan Oğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile birlikte Gaziantep’te düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Soylu’nun 14 Mayıs seçimlerinin siyasi darbe girişimi olduğu yolundaki açıklamasına tepki göstererek şunları söyledi:

“Süleyman Soylu. Bana göre artık o bakanlığın önünden bile geçmeyi hak etmeyen Süleyman Soylu, kendisi aday, aday olduğu seçimi darbe girişimi olarak niteliyor. Şimdi sende utanacak yüz varsa Süleyman Soylu istifa etsene. Darbe girişimi olan bir seçimde ne işin var senin? Niye istifa etmiyorsun. Peki hiç utanmadın mı? Kafanı azıcık çalıştırmadın mı? Darbe girişimi olarak adlandırdığın seçime Erdoğan da giriyor. Ben eminim Erdoğan çağırıp onu fırçalamıştır. Çünkü, sık sık yapıyor bunu. Yani bunların ağzı bir şey diyor, kulağından başka bir şey çıkıyor. Ne dediklerini kendileri de bilmiyor. Öyle dağılmış durumdalar.

“KORUMA İSTEDİK VERMEDİLER”

Oğan, son dönemde çok sayıda tehdit aldıkları için İçişleri Bakanlığı’ndan koruma talep ettiklerini belirterek, “Ama, vermediler. Ve, dün benim bulunduğum sanılan otobüs HDP’lilerin saldırışına uğradı. Süleyman Soylu sen artistlere veriyorsun, işadamlarına veriyorsun, eşine dostuna devletin korumalarını veriyorsun. Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın bu talebini sen hangi yüzle yerine getirmiyorsun?” dedi.

ÖZDAĞ’DAN HÜDAPAR’A: ‘NE YAPACAKSINIZ, DOMUZ BAĞI MI ALACAKSINIZ?’

Basın toplantısına katılan Zafer Partisi Genel Başkanı ve Gaziantep milletvekili adayı Ümit Özdağ ise, son günlerde gerilimin tırmandırılmaya çalışıldığını belirterek şunları söyledi: Önce İçişleri Bakanı Soylu’nun yaptığı, ’14 Mayıs seçimleri bir siyasi darbedir’ açıklaması kabul edilebilir bir açıklama değildi.

Görevden ayrılması, alınması gerekirdi. Şimdi hem İçişleri Bakanı olarak milletvekili adayı, seçim gecesi polise jandarmaya emir verecek. Yok. Peki o emir verirken biz polise, jandarmaya emir verebilir miyiz? Arkasından HÜDAPAR Genel Başkanı’ndan açıklama geldi. ‘Aradaki fark az olursa hazırlanın’ şeklinde. Neye hazırlanıyorsunuz kardeşim? Domuz bağı mı alacaksınız? Öyle kolay değil.

Sizin gücünüz ancak kadınlara, kafasına silah dayanmış insanlara yeter. Biz sizin kim olduğunuzu gayet iyi biliyoruz. Neler yaptığınızı da gayet iyi biliyoruz. Ve dün Erzurum’da, CHP, İYİ Parti ve müttefiklerinin gerçekleştirdiği mitinge saldırı kabul edilemez bir saldırı gerçekleşti. Hiçbir anlamda kabul edilemez. Kınıyoruz. ATA İttifakı olarak da, Zafer Patisi olarak da.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,560BeğenenlerBeğen
16,128TakipçilerTakip Et
3,519TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın