63.7 F
Los Angeles
29 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerGündemTBMM’ye veda edecek olan vekili ağlatan konuşma

TBMM’ye veda edecek olan vekili ağlatan konuşma

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 14 Mayıs seçimleri için milletvekili adayı olmadı. Akar, Meclis’te son kez oturuma başkanlık ederken kürsüye gelen CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın sözleri, Akar’ı ağlattı. Gözyaşlarına hakim olmayan Akar’a, tüm milletvekilleri alkışlarla destek oldu. İşte Meclis’te duygusal anlar yaşatan o konuşma:

“ESKİ ADAM KİRLENMEDİ”

– Haydar Akar geçen yıl itibarıyla ‘Ben bir daha milletvekili adayı olmayacağım’ diye kamuoyuna açıklamıştı. O nedenle, bir anlamda Artvin kökeni var, Klaskur’dur köyü, Artvin Borçka’nın çok güzel köylerinden bir tanesidir, bu konuşma Artvin Milletvekili olarak bana yakışır dedim.

– Burada bulunduğumuz süre içerisinde milletvekili olarak yan yana, omuz omuza çalıştık. Çok çalışkan oldu, kibarlığından, zarafetinden, dostluğundan hiç kaybetmedi. İlk geldiğimiz günü hatırlıyorum, tertemiz geldik, üzerimizde en güzel giysilerimizle geldik. Aradan on iki yıl geçince o elbiseler belki eskidi ama Haydar açısından şunu söyleyeyim: O elbise hiç kirlenmedi, üzerine hiç toz değmedi.

“MOTORLARI MAVİLİKLERE SÜRELİM”

– O anlamda diyorum ki: Biz Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak arkadaşların olarak -inanıyorum ki diğer arkadaşlarımız da bu konuda hemfikir olacaklardır- hakkımızı helal ediyoruz, ayağına taş düşmesin, gözüne yaş değmesin, Allah yolunu ve bahtını açık etsin.

– Bundan sonraki yaşamında çocuklarınla, güzel kızlarınla, saygıdeğer hanımefendi eşinle, damatlarınla ve gelecek torunlarınla beraber sonsuza kadar güzel ve umutlu yaşa diyoruz. Motorları başka alanlarda maviliklere sürelim. Yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,505BeğenenlerBeğen
16,140TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,600AboneAbone Ol

Kaçırmayın