77.3 F
Los Angeles
24 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemTÜİK’in enflasyon oranını protesto eden sendikacılar için hapis istemi

TÜİK’in enflasyon oranını protesto eden sendikacılar için hapis istemi

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu üyeleri, geçen yıl 9 Haziran’da TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranlarını protesto etmek amacıyla bir eylem düzenlemişti. Ancak emniyet güçleri izin vermemiş ve polis müdahalesi sonucu dönemin Genel Başkanı Mehmet Balık, Mali Sekreter Mücahit Dede, Eğitim-İş Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Himmet Suat Sadış, Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan ve Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Doğan Dağdelen gözaltına alınmıştı.

İfade vererek serbest bırakılan bu 5 sendika yöneticisi hakkında şimdi ise 4,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle bir dava açıldı.

“AÇLIĞA MAHKUM EDİLENLERİN DAVASI”

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, yaşanan olaylarla ilgili sendika yöneticilerine 4,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Sendika yöneticileri, 19 Eylül tarihinde Ankara 34’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Birleşik Kamu İş tarafından yapılan açıklamada, TÜİK’ın hesaplama yöntemleri eleştirilerek, bu davanın TÜİK tarafından açlığa mahkum edilenlerin davası olduğuna olduğu vurgulandı. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,009TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,656TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın