61.1 F
Los Angeles
6 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemTunç Soyer: Cesetler ikili çıkıyor! Evladına sarılmış anneler, babalar

Tunç Soyer: Cesetler ikili çıkıyor! Evladına sarılmış anneler, babalar


İki gün boyunca afet bölgesinde incelemelerde bulunan ve yardımları götüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’e dönüşünün ardından bu akşam basın toplantısı düzenledi. Deprem bölgesine dair izlenimlerini ve ‘Umut Hareketi’ kapsamında sürdürülen yardım çalışmalarını anlattı.

Soyer, soru cevap bölümünde kendisine sorulan “Sizi orada duygulandıran bir olay ya da diyalog yaşandı mı” sorusuna şöyle cevap verdi:

*”Bizim orada ağlamaktan gözümüzde yaş kalmadı. Söyleyecek çok fazla bir şey yok ama çok acı şeyler gördük. 3 gün boyunca sadece boğazımdan bir çorba geçti diyen, iki yaşındaki çocuğuna mama yapamadığı için kar suyundan mama yapmaya çalıştığı için hastalanan çocuğunu götürecek hastane bulamayana kadar çok şeyler gördük. Gerçekten dayanmak çok zor. Genellikle cesetler ikili çıkıyor. Evladına sarılmış anneler, evladına sarılmış babalar.” ANKA

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,532BeğenenlerBeğen
16,120TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,677TakipçilerTakip Et
32,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın