64.3 F
Los Angeles
6 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemTürkiye’den İsveç’e sert tepki

Türkiye’den İsveç’e sert tepki

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Erdoğan’ın maketi yakıldı. Türkiye’nin “aşağılık” olarak nitelediği eylem, polis koruması altında gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada İsveç’e şu ifadelerle tepki gösterildi:

“Bugün (29 Eylül) Stokholm Büyükelçiliğimizin yakınında Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan aşağılık bir eyleme izin verilmiş olmasını en ağır şekilde kınıyoruz.

İsveç’in, gerek seçilmiş yöneticilerimize yönelik olarak anılan ülkede sistematik şekilde sürdürülen tahkir edici bu eylemleri, gerek terör örgütlerinin devam eden propaganda faaliyetlerini önlemesi, Türk toplumunun temel beklentisidir.”

İsveç’in NATO’ya üyelik süreci devam ederken, daha önce de birçok yerde Türkiye, Türk bayrağı, Erdoğan ve Kur’an-ı Kerim’i hedef alan provokasyonlar düzenlenmişti. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,351TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın