60.3 F
Los Angeles
4 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemÜç kez ihale yapıp aynı firmaya verdiler, yeni fiyat 52 milyon lira

Üç kez ihale yapıp aynı firmaya verdiler, yeni fiyat 52 milyon lira

AKP’li Afyonkarahisar Belediyesi, Zafer Meydanı’nda inşası devam eden Millet Kütüphanesi için 2018 yılında ihaleye çıktı. İhaleyi  2018 yılında AKP Milletvekili aday adayı olan Suat Sayın ile abisi olan Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı Kadir Sayın’ın sahibi olduğu firma 21 milyon lira bedelle aldı.

İHALE 2 KAT FARKLI AYNI FİRMAYA VERİLMİŞTİ 

AKP’li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 2022 yılının Eylül ayında yapılan belediye meclis toplantısında firmanın inşaata başladıktan sonra fore kazıkları çaktığını ve tasfiyeye gittiğini söylemişti. Projenin yeniden ihale edildiğini belirten AKP’li Zeybek, aynı işin 43 milyon lira bedelle yine aynı firmaya verildiğini ifade etmişti.

MALİYET 52 MİLYONA ÇIKTI

Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalışmalarını anlatan “Hizmet dolu 1299 Gün” adlı kitapçıkta ise Millet Kütüphanesi işinin yatırım bedeli 52 Milyon TL olarak yer aldı. Sessiz sedasız 9 Milyon lira daha artan Millet Kütüphanesi’nde bu artışın neden kaynaklandığı ise henüz açıklanmadı.

YÜKLENİCİ FİRMA İŞİN BEDELİNİ SAKLIYOR

Öte yandan Millet Kütüphanesi inşaatı önünde yer alan yüklenici firmanın levhasında işin kaç lira bedelle yapıldığına ilişkin bilgilerin silinmesi ise dikkat çekti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,548BeğenenlerBeğen
16,125TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın