64.3 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaWashington Türk Büyükelçiliği'nde bayram kutlaması

Washington Türk Büyükelçiliği’nde bayram kutlaması

Washington Türk Büyükelçiliği'nde bayram kutlaması

Washington ve civarında yaşayan Türkler, Kurban Bayramı’nı, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğinde bir araya gelerek kutladı. Kutlama merasimine Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Namık Tan ve eşi Fügen Tan, büyükelçilik konutunda ev sahipliği yaptı.

Çocuklarıyla kutlamaya katılan Türk-Amerikan toplumu üyeleri, birbirleriyle bayramlaşma fırsatı buldu. Resepsiyonda, konuklara Türk mutafından yemekler ikram edildi. Tan, yaptığı konuşmada, ABD’deki Türk toplumunun bayramlarda bir araya gelmesinin önemine değindi ve herkesin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Bayram dolayısıyla kutlama mesajı da yayımlayan Tan, Türk ulusunun dayanışma, hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik gibi yüce değerleri yaşayıp paylaştığı bir bayramı kutladıklarını belirterek, bayramların, dostluk, komşuluk ve aile bağlarının güçlendiği, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarıldığı müstesna günler olduğunu kaydetti.

Tan, mesajında şunlara yer verdi: ”Bu yıl Kurban Bayramını Türk toplumunun çalışkanlık, azim ve kararlılık gibi yüce hasletleri neticesinde ülkemizin uluslararası alanda ulaşmış olduğu saygın konumun haklı gururunu yaşayarak kutlamaktayız. Yurtdışında temsil etmekle daima kıvanç duyduğumuz ülkemizin güçlenen ekonomisi, genç ve dinamik nüfusu, izlemekte olduğu aktif ve yapıcı dış politikalarla dünya genelinde giderek yükselen bir profil çizmesinde, hiç şüphesiz yurt dışında yaşayan Türklerin de önemli katkıları bulunmaktadır.”

ABD’de yaşayan Türklerin Türkiye-ABD ilişkilerine katkısını vurgulayan Tan, Temsilciler Meclisi’ndeki Türkiye Dostluk Grubunun, 157 üye milletvekiliyle ABD Kongresi’nde en çok mensuba sahip dostluk grubu olduğunu kaydetti.

Bu durumun, ABD’de yaşayan Türklerin, ülkelerinin tanıtımında oynadığı önemli rolün bir göstergesi olduğunu belirten Tan, mesajında, ”Ana vatanından binlerce kilometre ötede, ABD’deki Türk birlik ve beraberliğinin güçlenmesi, kültürel mirasımızın tanıtılması ve zaman zaman karşılaşılan zorluklarla dayanışma içinde mücadele edilmesi için gayrette bulunan Türk-Amerikan toplumunun siz değerli üyelerinin çalışmaları bizlere sonsuz memnuniyet vermektedir. Ulvi toplumsal değerlerimizin birer yansıması olan bu yöndeki çalışmalarınızı takdir ediyor, bunların artarak devam edeceğine tam bir güven duyuyorum” ifadesine yer verdi.

Tan, bayramın başta Türkiye olmak üzere, tüm İslam aleminde ve dünya genelinde barış, kardeşlik ve dayanışma ruhunun güçlenmesine vesile olmasını temenni etti.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,138BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın