70.6 F
Los Angeles
2 Ekim 2023
AnasayfaAlaturka EkonomiYellen: ABD ekonomisinin gerileme dönemine girdiğine dair işaret yok

Yellen: ABD ekonomisinin gerileme dönemine girdiğine dair işaret yok

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ABD ekonomisinin gerileme dönemine girdiğine dair herhangi bir işaret görmediğini söyledi.

Yellen ayrıca, Kongre’nin hükümeti çalışır durumda tutmaya yönelik mevzuatı geçirememesinin ekonomideki ivmeyi yavaşlatma riski yaratabileceği konusunda uyardı.

Dün CNBC’ye konuşan Yellen, “Ekonominin gerileme riskiyle karşı karşıya olduğuna dair herhangi bir işaret görmüyorum” dedi ve ABD işgücü piyasasının da güçlü kaldığını ve enflasyonun düşüşe geçtiğini kaydetti. ,

Yellen, Kongre’nin hükümeti ayakta tutacak yasaları geçirememesinin ekonomideki ivmeyi yavaşlatma riski taşıdığı uyarısında bulundu.

YELLEN’DEN GREV YORUMU

Yellen ayrıca Birleşik Otomobil İşçileri’nin Detroit’teki üç ABD’li otomobil üreticisine karşı başlattığı ve ABD’nin son yıllardaki en iddialı işçi eylemlerinden biri olan grevle ilgili de konuştu.

Yellen grevin ekonomi üzerindeki etkisini ölçmek için erken olduğunu belirterek, bunun ne kadar süreceğine ve kimlerin etkileneceğine bağlı olduğunu söyledi.

Başkan Joe Biden’ın işçilerin de kazançlı çıkmasını sağlama konusundaki görüşünü aktaran Yellen, işgücü piyasasının güçlü kalmaya devam ettiğini, ancak eskisi kadar sıcak olmadığını, bunun da enflasyonu yüzde 2’ye düşürme hedefi göz önüne alındığında önemli olduğunu söyledi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,192BeğenenlerBeğen
15,999TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın