70.2 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemYine yurt yine asansör kazası…

Yine yurt yine asansör kazası…

Aydın’da Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı öğrenci yurdunda Zeren Ertaş’ın ölümüyle sonuçlanan asansör faciasının ardından KYK yurtlarında asansör kazaları yaşanmaya devam ediyor.

Akşam saatlerinde, Gaziantep Abdülkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’nda öğrencilerin kullandığı asansör düştü.

“BİZİ ÖLDÜRMEYE Mİ ÇALIŞIYORSUNUZ?”

Barınamıyoruz Hareketi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Susma sustukça sıra sana gelecek! Gaziantep Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’nda asansör 3. kattan eksi 1’e düştü. Asansördeki 7 arkadaşımızın durumu iyi. Daha önce de yedinci kattan üçüncü kata asansörün düştüğü yurtta hiçbir denetleme yapılmamıştı. Bizi öldürmeye mi çalışıyorsunuz?” diye sordu.

“SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK”

Bu olayın ardından, Gaziantep’in Batıkent Mahallesi’nde yer alan KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrenciler, asansörlerin sürekli arızalanmasından dolayı yaşadıkları sıkıntıları anlatmak için protesto gösterisi başlattı. Öğrenciler yurt önünde toplanarak “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganı attı.

“CANIMIZA KAST EDİYORSUNUZ”

Barınamıyoruz Hareketi’nin sosyal medyadan yaptığı bir diğer paylaşımda da “Bizim annemiz babamız yok mu? Asansörün 3. kattan eksi 1’e düştüğü Gaziantep Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’na gelen yurt müdürü defalarca düşen asansörün yeşil etiketli olduğunu söylüyor, paraşüt sistemini anlatıyor. Yalancısınız! Umursamazsınız! Canımıza kast ediyorsunuz!” ifadeleri kullanıldı ve o anların videosu paylaşıldı.

ÖZGÜR ÖZEL: EN ÖNCELİKLİ KONULARIMIZDAN BİRİ OLMALI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, konuyla ilgili sosyal medya X hesabından yaptığı paylaşımda “Aydın’da Zeren Ertaş’ın yaşamını yitirmesine neden olan asansör kazasının bir benzeri akşam saatlerinde Gaziantep Abdülkadir Güllüoğlu KYK yurdunda yaşandı. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmamış olması… Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz KYK yurtlarında geniş çaplı bir araştırma başlatılmak ve bir daha benzer kazaların yaşanmasının önüne geçilmek zorunda. Bu, en öncelikli konularımızdan biri olmalı” ifadelerini kullandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,195TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın