Alaturka Gazetesi

hakkimizda

Alaturka Gazetesi Amerika’nın en çok okunan ve takip edilen, tarafsız ve tamamen bağımsız haber yapan tek Türkçe Gazetesi.

Haber Sizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka – Amerika’daki Aileniz.

TURKSC Media Group olarak 2001 yılından itibaren Los Angeles’ta faliyet gösteren medya şirketimiz, aynı zamanda Amerika’da yasal olarak, Alaturka adıyla kurulan, ilk Türkçe İnternet Gazetesi’nin de telif haklarını elinde bulundurmaktadır.

İnternet’in yeni yaygınlaştığı, Türkiye’de bile birçok gazetenin internet sayfası yokken, Alaturka,  Amerikadaki Türkleri Online Gazetecilikle tanıştırdı.

Amerikanın çeşitli bölgelerinde önceden kurulan birçok portal şeklindeki websitelerinin de formatları Alaturka’dan sonra Online gazete olarak şekil değiştirdi.

Kurulduğu ilk günden beri planlı yatırımlar yapan Alaturka, Amerika’da resmi şirket olarak kurulan ilk Türk İnternet Gazetesi olmanın onurunu taşımaktadır.

2005 yılına kadar email bültenleri halinde yayınlarına devam eden gazetemiz 16 Nisan 2005 tarihinde gazete sayfası görünümünde, haftalık elektronik posta formatına geçmiştir. Alaturka İnternet Gazetesi, okuyucularının gösterdiği yoğun ilgi, alaka ve destek doğrultusunda, 13 Eylül 2005 tarihinde, haftalık bir İnternet Gazete olmak yerine 24 saat güncellenen bir gazete olarak, www.AlaturkaOnline.com web adresinde yayın hayatını sürdürmeye başlamıştır.

Amacımız:

Alaturka İnternet Gazetesi’nin temel amacı, Kuzey Amerika genelinde yaşayan Türklerin gerçekleştirdiği kültürel, sanatsal ve sosyal faliyetleri, geniş kitlelere duyurarak daha bilinçli, birbirinden haberdar, ve daha etkili bir kitle oluşturmak için çalışmalarda bulunmaktır..

Öncelikli hedefi “Her zaman yüksek kalite” olan alaturkaonline.com İnternet Gazetesi birbirinden seçkin, birbirinden tecrübeli yazar ve teknik kadrosuyla, bu sektörde bizim ve bizim gibi düşünen değerli kullanıcılarımızın gördüğü, büyük boşluğu doldurmak için faaliyete başlamış, çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirmiştir..

Alaturka İnternet Gazetesi’nin bir diğer hedefi, Kuzey Amerika’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan Türk İnsanının, çevre bölgelerde ve kendi yaşadığı bölgede meydana gelen olaylardan haberdar olmasını sağlamaktır. Bu vesile ile gerek Türk gerekse de Amerikan basınında çıkan önemli haberleri okuyucularına duyurmak için Türk ve Amerikan basınının önde gelen şirketleri ile stratejik ortaklığa girmiştir.

Günümüz teknolojisinin de etkisiyle, koşar adım bir büyüme gösteren internet pazarında, daha hızlı, daha güncel, daha etkin şekilde yayın yapmayı başaran alaturkaonline.com İnternet Gazetesi, kısa sürede Kuzey Amerika’nın en çok ziyaret edilen Türkçe internet sayfası olmayı başarmıştır.

Alaturka Gazetesi her zaman yanınızda

Bugüne kadarki çeşitli aktiviteve oluşumlardaki sponsorluklarımız;

Dr. Bilal Konseri, Los Angeles

Serdar Ortaç Konserleri, San Francisco, Los Angeles, New York

Arto Konseri, Los Angeles, Orange County

Muazzez Ersoy Konseri, Miami, Los Angeles

Ebru Gündeş Konseri, Los Angeles

Yaşar Konseri, Los Angeles

Bülent Ersoy Konseri, Los Angeles

Dr. Bilal ve Halil Karaduman Yılbaşı Partisi, Los Angeles

Halil Karaduman Konseri, New York

Turkish Music in LA Partileri, Los Angeles

Bosporus Nights, Miami

Bosporus Nights, Los Angeles

Kenan Doğulu Konseri,Turkish Music in LA, Los Angeles

Levent Yüksel Konseri,Turkish Music in LA ,Los Angeles

Sibel Can Konseri, Los Angeles

US Production, Washington Konserleri

Fatih Ürek Konseri, Los Angeles, Washington

David Vendetta Konseri, Los Angeles

Nihat Sırdar, Güçlü Mete, Giray Güngör Los Angeles Buluşması

LA Galaxy – Real Madrid Maçı

Selçuk Aydın Dünya Boks Şampiyonası Amerika Karşılaşmaları

10 Kasım Atatürk’ü Anma Los Angeles Programları

30 Ağustos Zafer Bayramı Los Angeles Programları

Derbi ve Milli Maç Gösterimleri ve daha birçok etkinlik…

Amerika’nın önde gelen prodüksiyon şirketleriyle arasındaki bağı her zaman kuvvetli tutan ALATURKA Gazetesi, yakın gelecekte planlanan konserler için bu şirketler ile birlikte çalışmanın planları ile birlikte, ilerki tarihlerde düşünülen aktivitelerin afiş, poster, biletlerin tasarım ve basımı ile birlikte online satış işlemleri hakkında gerekli çalışmalar yapmaktadır.

Daima daha ileri…

Kuzey Amerika pazarına açılmak ve ürünlerini burada yaşayan Türk insanına ulaştırmak isteyen kurumlara etkin reklam olanağı sağlayan ALATURKA Gazetesi, “daima daha ileri” parolası ile yabancı şirketler ile yakın çalışmalar yürütmektedir.

ALATURKA Gazetesi’ne Reklam Verin

Alaturka Online ’a reklam vermek suretiyle, bizimle stratejik ortaklığa giren şirketlerin, her türlü reklam ve tanıtım işlerinin yapılması ve reklam verenin talebi doğrultusunda Kuzey Amerika başta olmak üzere, yapılacak birçok kültürel aktivitelere de sponsor olabilmeleri doğrultusunda ilişkileri kurmaktayız..

Alaturkaonline.com’a verilecek reklamlardan elde edilen gelirler yine Türk toplumunca gerçekleştirilen aktiviteleri desteklemek, duyurmak ve alt yapımızı güçlendirerek size daha iyi hizmet vermek için kullanılmaktadır.

ALATURKA, Kuzey Amerika’da eksik olan Türk Medya Gücü’nün oluşması için de bir çok dernek ve kuruluş ile beraber çalışmaktadır.

Bizimle gireceğiniz ortaklık sayesinde ürünleriniz ve şirketiniz Kuzey Amerika’da yaşayan yüzbinlerce Türk’e ulaşacak ve sizden haberdar olmaları sağlanacaktir.

Alaturka Gazetesi , Los Angeles, CA

www.AlaturkaOnline.com