62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerGezi-TatilLos Angeles Gezileri - 7 (Long Beach Şehri)

Los Angeles Gezileri – 7 (Long Beach Şehri)

Los Angeles Gezileri – 7 Long Beach Şehri. Los Angeles Gezi Rehberi’mizin yedinci bölümü Long Beach Şehri.

Long Beach Şehri

Bu yazımızda biraz daha güneye, Long Beach’e kadar uzanalım.

Bunu için isterseniz Pacific Coast Highway’i (Highway 1, PCH) alırsınız, ya da trafik işaretlerine takılmak istemezseniz de 405-güney çevre yolunu ve daha sonra 710-güney çevre yolunu.

Shoreline Drive yolunu alıp, arabamızı Queen Marry Gemisine doğru sürelim. Queen Marry emekli olmuş eski bir turist gemisidir. Zeki birkaç girişimci onu jilet fabrikasına satmak yerine, Long Beach’e demirleyip, sabit bir otel olarak kullanmaya başlamışlar.

İçinde otel, çeşitli lokantalar, düğün salonu, onaltı adet gösteri ve konferans salonu bulunur. Akşamları ondan şehre bakmak çok güzeldir. İsterseniz gemiyi gezebileceğiniz turlarda vardır gemi içinde, hatta kazan dairesine kadar inersiniz. Size bir sürprizleri de vardır gemi içinde. Queen Mary perili (haunted) bir gemidir; içinde kalan misafirler defalarca hayalet gördüklerini bildirmişlerdir. Her Cumartesi akşamı akşam yemeğinden sonra gemide hayalet avına çıkılır. Buna ‘Paranormal Hot Spots’ gezisi denir. Grup normalde misafirlerin girmemesi gereken odalarda hayalet arar durur gece boyunca. Bakalım sizler bu meşhur hayaletleri görebilecek misiniz?

Queen Marry Long Beach Gemi

Queen Marry’de işimiz bitince tekrar Shoreline Drive Yoluna dönelim ve ‘Aquarium of the Ocean’ yanına park edelim. Bu bölgenin adı Shoreline Village olarak geçer. İçinde bir deniz feneri, büyük bir akvaryum-müze, ve sayısız lokanta vardır. Denize paraler ahşap rıhtım üzerinde yürümek çok zevklidir. Akvaryum çok büyük olmasa da, çocukların çok tercih ettikleri bir yerdir. Özellikle köpekbalıklarının olduğu bölüm çok ziyaretçi çeker. Shoreline Village içerisinde gezinmeye devam edelim. Burda sayısız lokantalar bulursunuz. Harika bir deniz feneri eşliğinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Bu lokantalar arasında en meşhurları: The Yard House, Tequila Jacks, Parker’s Light House vardır. Bir diğeride Forest Gump filminden yola çıkılıp açılan Bubba Gump Karides lokantasıdır. Shoreline üzerinde meşhur dans klübüde vardır, adı V2O, genelde asyalılar tercih etsede, oldukça geniş dans pisti olan güzel tasarlanmış bir yerdir.

Shoreline Village Long Beach

Gelin arabamızı buraya park etmiş olarak bırakalım, ve üst geçidi kullanıp yolun karşına geçelim. Border kitapçısının önünden geçip, Pine caddesi üzerinde okyanusa ters yönde yürüyelim. Arkamızda Convention Center, alışveriş merkezi ve sinemayı bırakarak.

İlk olarak karşımıza çok klas bir Irish Bar çıkar: The Auld Dubliner. Gerçek bir İrlanda bari. Cuma akşamları enfes bir canlı İrlanda müziği konseri dinleyebileceğiniz bir yer. Televizyonların hepsinde banttan rugby maçları yayınlanır. Barmenler özel olarak İrlanda göçmenlerinden seçilmiştir. Çok nadirde olsa dans edildiğini görürsünüz burda. Tabiki İrlanda tarzı dans. İrlanda müziği eşliğinde. Zenci, Asyalı ya da Latin Amerikalı göremeyeceğiniz yerlerden birisi burasıdır.

Hadi yolumuza devam edelim ve biraz daha uzaklaşalım okyanustan. İlk önce yolun solunda Rock Bottom Brewery adlı lokanta çıkar karşınıza, kendi ürettikleri biralarını içebilirsiniz. Hemen ardından Pine caddesinin sağında ve solunda iki tane lüks lokanta belirir. Yolun ortasında arabanızdan inip kapı görevlisine park etme görevi vereceğiniz türden lokantalar. Adları L’opera ve Medison. Biraz daha ilerde saat 10’a kadar lokanta, saat 10’dan sonra dans klübü olan yerler çıkar karşınıza. Eğer canınız Meksika yemeği yiyip Latin dansları izlemek isterse en güzelleri Mariposa ve Alegria. Eğer canınız asya mutfağı çekerse ise Smooth. Ayrıca gece 10’dan sonra dans eden yüzlerce asyalı görürsünüz Smooth’ta. Sadece dans klübü olanlarda vardır cadde üzerinde. En meşhurları Sevilla Club ve Cohiba Club. Sevilla iki katlıdır ve oldukça klas bir yerdir. Cohiba ise üç odası bulunan ve aynı anda üç ayrı müzikte dans edilebilen bir yerdir. Üçüncü odasında yani zamanda bilorda oynayıp puronuzu içebilirsiniz.

Güneye doğru yolculuğumuza devam edelim. Pacific Coast Highway’den gidip, Naples, Sunset ve Seal Kumsalları geçelim (Naples ve Sunset civarında kano ve kayaking yapanları selamlamayı unutmadan), Huntington Kumsalına ulaşalım.

Long Beach Gezileri

Bu yazı Mahmut Ekenel tarafından yazılmıştır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan “Los Angeles Gezi Rehberi” ‘nin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi “Los Angeles Gezi Rehberi” ‘nin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Ancak alıntılanan “Los Angeles Gezi Rehberi” ‘nin bir bölümü, alıntılanan bölüme aktif link verilerek kullanılabilir. Daha fazla bilgi için alaturka@alaturkaonline.com dan bize ulaşabilirsiniz.

İşte size 10 Günde Melekler Diyarı

LOS ANGELES GEZİLERİ -1 (Los Angeles Şehri)

LOS ANGELES GEZİLERİ -2 (Hollywood Çevresi)

LOS ANGELES GEZİLERİ -3 (Hollywood Caddesi)

LOS ANGELES GEZİLERİ -4 (Batı Hollywood)

LOS ANGELES GEZİLERİ -5 (Santa Monica)

LOS ANGELES GEZİLERİ -6 (Manhattan ve Hermosa Kumsalı)

LOS ANGELES GEZİLERİ -7 (Long Beach Şehri)

LOS ANGELES GEZİLERİ -8 (Huntington Kumsalı)

LOS ANGELES GEZİLERİ -9 (Newport ve Laguna Kumsalları, Disneyland)

LOS ANGELES GEZİLERİ -10 (Pasadena Şehri)

Los Angeles’ta REHBER’e mi ihtiyacınız var?

Los Angeles’ta Havaalanından karşılanmak mı istiyorsunuz?

Los Angeles’ta Otel Rezervasyonu mu yapmak istiyorsunuz?

Los Angeles’ta nereden araba kiralanır? 

Los Angeles’ta dil okulu mu arıyorsunuz?

Los Angeles’ta A’dan Z’ye bütün sorularınızın cevabı için hemen bize ulaşın..  alaturka@alaturkaonline.com

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın