61.5 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGezi-TatilSan Diego Şehir Rehberi

San Diego Şehir Rehberi

San Diego Sehir RehberiSan Diego Şehir Rehberi. San Diego ‘da Gezilebilecek Yerler, San Diego ‘da Kültür ve Eğlence, San Diego ‘da Yeme İçme, San Diego ‘da Alışveriş.

San Diego Şehir Rehberi

Birleşik Devletler’in güneybatı köşesinde Meksika’nın kuzey sınırı üzerinde yer alan San Diego, Kaliforniya eyaletinin ikinci ve Amerika Birleşik Devletleri’nin sekizinci büyük kentidir.

Kent, Kaliforniya sahilinin güney ucunda yerleşmiş bir deniz ve plaj mucizesidir. Her yıl yüz binlerce turistin akınına uğrayan San Diego; güneşin ısıttığı plajlar, afallatıcı parklar ve Pasifik Okyanusu boyunca yerleşmiş olan muhteşem yarımadalarıyla bir cazibe merkezidir.

San Diego ‘da Gezilebilecek Yerler

Benzersiz Akdeniz ikliminin ürünü bir atmosfer, doğa mucizesi parklar, macera dolu hayvanat bahçeleri, onlarca kilometre uzayan bir okyanus sahili, dünyaca ünlü cazibeler ve korunan olağanüstü doğa alanları, bu plaj kentini herkesin umduğundan çok daha fazlasını bulacağı bir cazibe merkezine dönüştürür.

San Diego, muhteşem körfezleri, mükemmel plajları ve çarpıcı doğal manzaralarının ürünü bir sahil kentidir.

Kentin kuzey bölümünde La Jolla, Pasifik Plajı ve Mission Plajı’nı barındıran plaj bölgesi, San Diego’nun en mükemmel yerlerindendir. Pasifik Plajı’nın güneyinde yer alan popüler

Mission Körfezi; ülkenin en büyük insan yapımı akuatik parkını, Sky (Gökyüzü) Plajı’nı, Vacation (Tatil) Adacığı’nı ve daha birçok alternatifi bünyesinde barındırır. Şehir merkezinin batısında bulunan Coronado Adası, Silver Strand Devlet Plajı gibi ünlü plajlara ev sahipliği yapar. Leucadia ve Encinitas, fantastic plajlar barındıran bölgelerdir. San Diego’nın okyanus suyu ila yıkanan olağanüstü plajları, saymakla bitmez.

San Diego, çok çeşitli parkların barındığı bir kenttir. Bu kültür, eğlence ve akua parkları, büyüleyici manzaralara ve bileşenlere sahiptir. Eski Kent Devlet Tarih Parkı (Old Town State Historic Park), Balboa Parkı, Chicano Parkı, San Diego Vahşi Hayvanlar Parkı ve Torrey Çam Ağaçları Devlet Rezervi, bu parklardan birkaç örnektir.

Mission Körfezi’nde 1964 yılında kurulan SeaWorld (Deniz Dünyası), kentin en popüler noktalarından biridir. Burada yaşayan çok sayıda balina, yunus balığı, köpek balığı, penguen ve farklı hayvan türleri, gelen ziyaretçilere unutamayacakları anlar yaşatır.

Balboa Parkı’nda bulunan San Diego Hayvanat Bahçesi, San Diego’nun en önemli değerlerindendir. 3,000’den fazla hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesi ve bulunduğu park, insanı mest eden hayvan türlerine sahiptir.

Ayrıca, San Diego Körfezi’ne bakan görkemli Presidio (Hisar), manzaraları ve atmosferi ile muhteşemdir.

San Diego ‘da Kültür ve Eğlence

San Diego; sahip olduğu dünya klasında tiyatroları, müzeleri, müziği, halk sanatları, galerileri, dans performansları ve film dünyası ile çok zengin bir kültüre sahiptir.

Kentte sayısız mükemmel müzenin varlığına rastlayacaksınız. Balboa Parkı, çok sayıda müze ve sanat merkezine ev sahipliği yapar. Roben H Donanma Bilimi, San Diego Havacılık ve Uzay Sanayii Müzesi, Fotoğrafik Sanatlar Müzesi, San Diego Sanat Enstitüsü ve San Diego Tarih Toplumu Müzesi, parkta yer alan kültür mekanlarından örneklerdir. Bu örnekten, kentin kültür merkezleriyle dolup taştığını anlayabilirsiniz.

San Diego, oldukça renkli sanatsal ve müzikal bir birikime sahiptir. Lamb’s Players Tiyatrosu ve Starlight Tiyatrosu gibi mekanlar, müzik ve diğer sahne sanatları performansları için mükemmel yerlerdir. San Diego Senfonisi ve Kaliforniya Balesi, dünyaca ünlüdür. Amerikan blues sanatçısı Jim Croce, bu kentten sanatını tüm dünyaya yaymıştır.

San Diego; festivaller, deniz sporları, doğal etkinlikler, plaj aktiviteleri ve daha birçok organizasyonun hayata geçirildiği bir kenttir. San Diego Asya Film Festivali, Latin Film Fesivali ve Little Italy (Küçük İtalya)’de gerçekleştirilen Art Walk (Sanat Yürüyüşü), kentte düzenlenen popüler festivallerden birkaçıdır.

Yatlarla düzenlenen okyanus gezintilerinin yıl boyunca bolca yaşandığı bir kenttesiniz. San Diego, 180’i bulan bu tür gemiye sahiptir. Ilıman iklim ve onlarca kilometre uzanan okyanus sahilinde yer alan mükemmel plajlar, çok sayıda okyanus gezintisinin temel sebeplerindendir.

San Diego ‘da Yeme İçme

Kentin dört bir yanına dağılmış çok yönlü ve kaliteli mekanın sahip olduğu zengin menü ve eğlence alternatifleri, sizleri şaşırtacaktır. Yerel ve uluslar arası mutfaktan lezzetler sunan restoranlar, insanı kendine çeker. Ayrıca, kentte çok çeşitli deniz yemeği mekanları ve ızgara et yenen lokantalar mevcuttur.

Eski Kent’te uluslar arası lezzetlein tadına varmak ya da sahil kenarındaki bir restoranda nefis bir balık yemeği yemek isteyebilirsiniz. Elverişli iklim koşulları, lezzetli meyve ve sebzelerin üretimine olanak tanımaktadır.

Meksika, İspanya, İtalya, Fransa, Vietnam, Latin, Yunanistan. San Diego’nun etnik ve kültürel zenginliği, çok sayıda farklı mutfağın ortaya çıkmasının yolunu açmıştır.

Kentin Meksika’ya yakın olması, otantik Meksika lezzetlerinin sunulduğu restoranların varlık sebebidir.

San Diego ‘da Alışveriş

Alışveriş kültürü, kent yaşamının en göze çarpan yönlerindendir. Outlet zincirleri, büyük alışveriş merkezleri, butikler ve antika dükkanları.  Mucizevi bir dünyanın kapılarını aralamaya hazır mısınız?

Carlsbad, çok kaliteli outletlere ev sahipliği yapar. Lüks dükkanlar barındıran bu yerler, dünyaca ünlü markalar bulabileceğiniz noktalardır. Mission Körfezi’nin Fashion Valley (Moda Vadisi)’i, yüzlerce dünya standartlarında mağazaya ev sahipliği yapan bir açık hava alışveriş merkezidir. Mission Körfezi’ndeki Hazard Merkezi, çok sayıda özel dükkana sahiptir. San Diego’nun engin alışveriş dünyasında kendinizi kaybedeceksiniz.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,542BeğenenlerBeğen
16,119TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın