61.5 F
Los Angeles
5 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGezi-TatilCincinnati Şehir Rehberi

Cincinnati Şehir Rehberi

Cincinnati Sehir RehberiCincinnati Şehir Rehberi. Cincinnati  ‘de Gezilebilecek Yerler, Cincinnati  ‘de Kültür ve Eğlence, Cincinnati ‘de Yeme İçme, Cincinnati ‘de Alışveriş.

Cincinnati Şehir Rehberi

Cincinnati, Ohio eyaletinin güneyine, tam Kentucky eyalet sınırına, Ohio Nehri boyunca yerleşmiş bir şehir. Batı‘nın kraliçesi diye de anılan ve çok önemli ticaret ve iş merkezlerinden biri olan kent, Hamilton County‘nin (Ohio) başkenti. Dünya firmalarına ev sahipliği yapan Cincinnati kent merkezinin nüfusu 332 bin 458.

Cincinnati gezisine başlamak için skywalk denen cam üzerinde ve yukarıdan yürüyüş sistemi kullanılabilir. Kaybolma olasılığınız yüksek olduğunu düşünüyorsanız hiç endişe etmeyin çünkü skywalk sisteminin bir ucu daima otellere çıkıyor. Diğer yanda ise alışveriş noktaları var.

Cincinnati ‘de Gezilebilecek Yerler

Ohio nehri boyunca yapılacak tekne yolculuğu çok güzel görüntüleri karşınıza çıkarabilir. Kentucky ile Ohio’yu birbirine bağlayan köprüler, Cincinnati Reds beyzbol ve Cincinnati Bengals futbol stadyumu ile gökyüzü.

Avondale şehir merkezinin hemen yanı başındaki yerleşim yeri. Bölgedeki hayvanat bahçesi Cincinnati Zoo & Botanical Garden, en eski hayvanat ve botanik bahçelerinden biri. Doğal orman sesleri arasında 700’den fazla hayvan türünü, 3000’den çok çeşit bitkiyi görebiliyorsunuz.

Amerikan tarihine tanıklık etmiş ve her dönem değişerek dönüşmüş “Over-the-Rhine” adıyla anılan ve 943 yapıdan oluşan bölge ülkenin en büyük ve korunmuş tarihsel bölgesi.

Over-the-Rhine, aynı zamanda Cincinnati Senfoni Orkestrası ve Operası’na ev sahipliği yapıyor. Bölgede yer alan Findlay Market, halka açık pazarların en eskisi. Bugün de ilgi ve beğeniyle izlenen koro ve orkestra müziğinin kökleri 19. yüzyıldaki Alman yerleşimine kadar uzuyor. Şehrin değişik yerlerinde hatta kimi özel binaların içindeki domuz heykelleri şehrin ilk dönem ekonomisinin bugüne taşınmış bir başka simgesi. Şehir merkezinden küçük yürüyüşlerle Ohio Nehri’ne ve elbette müthiş manzaraya hakim tepelere ulaşabilirsiniz. Düşük gelir düzeyinde insanların yaşadığı bu bölgede suç oranının görece yüksek olduğunu belirtmek gerek.

Mt Adams, merkezin kuzeydoğu komşusu ve yine pahalı bir semt. Canlı gece hayatıyla kendini diğer bölgelerden ayırıyor. Bu bölgeceki The Holy Cross-Immaculata katolik kilisesi ilk yerleşimciler olan Almanlar tarafından yapılmış. Görülmeye değer bu kilisenin üzerinde Almanca yazıtlar göze çarpıyor.

Clifton bölgesinde hemen her etnik kökenden ve ekonomik gelir düzeyinden insan yaşıyor. Aynı yerdeki üniversitenin öğrencilerinin yaşadığı apartmanlar, eski tarz evler birbirinin içine geçiyor.

Price Hill, Cincinnati’nin en eski yerleşim noktası. Tarihler 1789’u gösterirken yerleşim başlamış ve 1870’lerde General Rees Price’ın adını almış.

Ripley kasabası, tarihsel deneyim yaşamak için gidilebilecek yerlerden biri. Cincinnati’ye bir saat uzaklıkta ve Ohio Nehri kıyısındaki bu yerleşim yüzlerce kaçak kölenin sığınağı olmuş. Kölelik karşıtı John Ranklin’in tepedeki evi özellikle durulması gereken bir nokta. Köleliğin yasal olduğu Kentucky’den, özgürlüğün eyaleti Ohio’ya geçen 2000’den fazla köle nehri geçtikten sonra tepedeki bu evde kalmış. 13 çocuklu Rankin ailesi bu evde 12 kadar kaçak köleyi barındırabiliyormuş.

Cincinnati ‘de Kültür ve Eğlence

Cincinnati Museum Center, Art Deco tarzda yapılmış bir binada toplanmış müzelerden oluşuyor. Eski tren istasyonu şimdi, yılda bir milyondan çok turist çeken ziyaret noktası. Merkezde üç müze The Cinergy Children’s Museum, The Museum of Natural History & Science ve Cincinnati History Museum’un yanı sıra OMNIMAX tiyatrosu da bulununyor.

The Cinergy Children’s Museum çocukların nehir üzerindeki ip köprülerden geçip tırmanışlar yaparak eğlenebileceği öğretici bir alan. Northside bölgesi ise ekonomik olarak daha düşük ve renkli bir gece hayatı sunuyor.

Cincinnati ‘de Yeme İçme

Oakley, özgün restoranlarda özel yemekler yemek için gidilebilecek en doğru yer. Ayrıca şehirde gecelerin oldukça canlı ve hareketli geçtiği yerlerden biri. Clifton Ave ve Whitfield kesişimindeki restoranlar Amerikan mutfağını tatmak ve yörenin özel yemeği Proud Rooster yemek isteyenler için doğru adres. Bu noktada aynı zamanda Tayland ve Akdeniz yemekleri de yiyebiliyorsunuz.

Cincinnati ‘de Alışveriş

Hyde Park genellikle beyazlardan oluşan gelir düzeyi yüksek insanların yerleşim alanı. Butik mağazalar ve restoranları ile pahalı alışverişin de adresi.

Mt. Washington, doğu yakasının iş ve alışveriş noktası. Alışveriş alanları Water Tower merkezinde toplanıyor. Çeşitli bayan giyim mağazaları ve kiliseler bölgenin diğer göze çarpan ayrıntıları.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,543BeğenenlerBeğen
16,119TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,400AboneAbone Ol

Kaçırmayın