60.3 F
Los Angeles
4 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündem3 katlı kolonsuz evlerinin önündeki emanet barakada yaşıyorlar

3 katlı kolonsuz evlerinin önündeki emanet barakada yaşıyorlar

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Diyarbakır’da, Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi’ndeki 3 katlı kolonsuz bina da ağır hasar aldı.

Binada oturan akraba Karakaş aileleri, arıcı tanıdıklarından emanet aldıkları 3 metre uzunluğunda barakayı hasarlı evin önüne kurdu. 10’u çocuk 14 kişiden oluşan 2 aile, barakada yaşamaya başladı.

5 çocuk annesi Ordam Karakaş (41), “Burada 14 kişi kalıyoruz. Depremde evimiz hasar gördü ve korkudan içeri giremiyoruz. Burada duş alamıyoruz, çocuklarımız korkuyor ve eve giremiyoruz. Bize bir konteyner verilirse çok iyi olur” dedi.

13 yaşındaki Enes Karakaş ise “Bizim evimiz hasarlı olduğu için burada kalıyoruz, 14 kişi burada yaşıyoruz. Burada banyo, lavabo yok. Bu barakada yaşamak zor. Bize bir konteyner ayarlanırsa yeterlidir” diye konuştu. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,548BeğenenlerBeğen
16,125TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın