63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaABD Kıbrıs'ın Bağımsızlık Gününü Kutladı, Çözüm Çağrısında Bulundu

ABD Kıbrıs’ın Bağımsızlık Gününü Kutladı, Çözüm Çağrısında Bulundu

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Kıbrıs’ın (Rum tarafının) bağımsızlık yıldönümünü kutladı, adada kalıcı çözüm çağrısını yineledi.

Clinton, “Başkan Barack Obama adına 1 Ekim günü Bağımsızlık Günü’nü kutlayan Kıbrıs Cumhuriyeti halkına tebriklerimizi gönderiyorum,” dedi.

Amerika Dışişleri Bakanı Ortadoğu’daki ayaklanmalar sırasında Amerikan vatandaşlarının Kıbrıs’a sığınmasına izin verdiği için Rum yönetimine teşekkür etti.

Bakan, “adada iki bölgeli, iki toplumlu federasyon esasına dayanan” çözüm arayışlarını desteklediklerini yineledi. Müzakerelerin elzem olduğunu söyleyen Clinton, tüm tarafları “barış ve ilerleme” uğrunda çabalarını hızlandırmaya çağırdı. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,123BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın