77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaABD Kongresi’nde ilk eşcinsel evlilik

ABD Kongresi’nde ilk eşcinsel evlilik

ABD’de Temsilciler Meclisi’nin Demokrat üyesi Barney Frank (72), uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Jim Ready’le (42) evlendi.

Önceki gün Massachusetts valisi Deval Patrick’in kıydığı nikahla, ilk kez bir Kongre üyesi eşcinsel evlilik yapmış oldu. Çift, nikahın ardından elele tutuşup davetlileri selamladı. Törene, aralarında senatör John Kerry ve eski Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin de olduğu 300’e yakın davetli katıldı.

1981 yılından beri Kongre’de görev alan Barney Frank, eşcinsel kimliğini ilan eden ilk politikacılardan biriydi. Küçük bir şirket işleten Jim Ready, gençliğinde Frank’in eşcinsel olduğu açıklamasından çok etkilendiğini söylemişti. Çift, 2005 yılında tanışmıştı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın