60.6 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaABD Kongresi'nden “internet savaşları”na yeşil ışık

ABD Kongresi’nden “internet savaşları”na yeşil ışık

Yakın dönemde onaylanması beklenen yasada “saldırı” şeklinin tanımı yapılmadı. Ancak bunun İran’ın nükleer tesislerini hedef alan Stuxnet gibi virüslerin kullanılması ve düşman ülkelerin enerji hatlarına zarar verilmesi gibi eylemleri kapsadığı düşünülüyor.

ABD’li vekiller, siber alandaki mücadelenin çok hızlı gelişmesinden dolayı, geleneksel askeri faaliyetleri siber operasyonlarla bağdaştıran yasaların yetersiz kaldığını düşünüyor. Bu yüzden aynı politika, prensipler ve yasal uygulamalar altında faaliyete geçirilecek yasalar öngörülüyor.

ABD-ÇİN ÇEKİŞMESİ
Obama yönetimi ve ABD’li güvenlik kurumları son yıllarda olası bir savaş tehdidine yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Küresel alanda özel şirketlerin, sanayi ve enerji kuruluşlarına düzenlenen ve kaynağı kesin olarak belirlenemeyen birçok saldırı, Washington’un internet güvenliği ve denetimine çok daha fazla yatırım yapmaya yöneltti.

ABD’li analistler, son dönemde Çinli hacker’ların ABD’li şirketleri, savunma firmalarını ve insan hakları gruplarını hedef alarak bilgi çalmaya çalıştığına inanıyor. Hatta bu hacker’ların bazılarının Çin hükümeti için çalıştığı düşünülüyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,164TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın